اهمیت زمانبندی دقیق قبل از راه اندازی یک استارتاپ

هممون شنیده ایم که شکست مقدمه پیروزیه یا میشه از اون پلی به سمت موفقیت ساخت، با این حال افراد باهوش با به کار گیری تجارب بقیه شانس موفقیت خود رو زیاد می کنن. در این مقاله می خوایم اهمیت زمانبندی دقیق قبل از تاسیس یه کار و کاسبی رو از زبون یکی از کارآفرینان موفق آمریکایی به نام «تیاگو اولسان» بشنویم و هم اینکه  تجارب اونو در مورد تاسیس کار و کاسبی رو با مخاطبان به اشتراک بذاریم.

باهوش

اولسان در ۱۷ سالگی به خاطر ساخت یه راکتور همجوشی هسته ای خونگی به معروفیت رسید! امروزه صندوق سرمایه گذاری اون به نام « Engage Ventures» از پشتیبانی شرکتایی مثل elta, UPS, Invesco, AT&T, Home Depot و Intercontinental Exchange برخورداره.از نظر اولسان مراحل جور واجور پروژه بیشتر به وقتی دو برابر چیزی که فکر می کنین، نیاز دارن و اگه زمینه کاری شما سخت افزار باشه ممکنه این مراحل سه برابر زمان برآورده شده طول بکشن.

سرمایه گذاری

اون به آدمایی که تازه قصد شروع یه کار و کاسبی رو دارن پیشنهاد می کنه هنگام زمانبندی مراحل جور واجور، وقتی بیشتر از چیزی که به نظر می رسه رو به این مراحل اختصاص بدن:

اگه نمی خواین بعدا در سختی قرار بگیره هنگام جفت و جور جدول وقتی کمی سخاوت به خرج بدین.

زمانبندی دقیق امکان تمرکز بهتر و صرف انرژی کافی روی چیزای مهمی مثل تشکیل یه تیم قوی رو جفت و جور می کنه. اون تاکید می کنه وظیفه اصلی موسس کار و کاسبی جذب افراد مستعده.

یکی دیگه از مسائل مهم همکاری و شراکت با افرادیه که در این مورد تجربه کافی دارن. مدیرعامل Engage Ventures عقیده داره آدمایی که به تنهایی مبادرت به تاسیس یه کار و کاسبی می کنن بیشتر با شکست مواجه می شن.

مشارکت با افراد یا دست کم یه نفر دیگه شانس موفقیت رو بالا برده و در صورت شکست پروژه اندازه خسارتا رو کم می کنه.

 منبع: Business Insider