خرید و فروش ضایعات :آهن،مس،آلومینیوم،پلاستیک و…

 همه اجسامی که در دور و بر ما هست و از اونا استفاده میکنیم ممکنه رویدادایی مانند: شکستن، تبخیر شدن، زنگ زدن (واسه آهن آلات)، آب رفتگی و آسیب دیدن و بقیه موارد دیگه، واسه اونا اتفاق بیفته که این رویدادا باعث ضایع شدن و از بین رفتن بخشی از اون کالا میشه و به اون ضایعات میگن.

شکل های جور واجور ضایعات

ضایعات رو به دو دسته کلی تقسیم میکنن:
1) ضایعات عادی
2) ضایعات غیرعادی

ضایعات عادی

ضایعاتی هستن که با در نظر گرفتن وجود عملیات تولیدی به وجود میایند و پیشگیری و جلوگیری از وقوع اینجور عملیاتی شدنی نیس و چه بخوایم نه نخوایم این اتفاق اتفاق می افته.

ضایعات غیرعادی

ضایعاتی هستن که به دلیلای زیادی چون نبود مهارت لازم کارگران و یا به
صورت غیرعادی در تولید ،ایجاد می شه رو به عنوان ضایعات غیرعادی میشناسن.
باید دقت داشته باشیم که ضایعات غیرعادی رو در حسابی با عنوان
ضایعات غیرعادی شناسایی و ثبت می کنن و در آخر به سود و زیان نقل میدن.

 

ضایعات آهن

ضایعات آهنی مهمترین و بیشترین بخش باقی مونده پس ازجریان تخریب و ساخت و ساز یه ساختمونه و می تونه قسمت بزرگی از هزینه خرج شده طی ساخت ساختمون رو با فروش ضایعات آهنی جبران کنن.قیمت ضایعات تو تهران  حالا خوبیش اینه ساختار آهن به صورتیه که به کار گیری اون واسه پروژه های دراز مدت شدنیه و معمولا خوردگی و زنگ زدگی کامل اون به یه زمان بسیار طولانی نیاز داره.

پس زمانیکه یه ساختمون تخریب می شه و امکان بازیافت ضایعات آهن استفاده شده در اون جفت و جور می شه، اگه از تخریب ظاهری اون بگذریم، می توان نتیجه گرفت که ویژگی های فیزیکی و شیمیایی اون تا حد خیلی بالایی حفظ شده و فقط بخش کوچیکی از قسمت های سطحی اون دچار خوردگی شده و از بین رفته.
جالبه بدونین که ضایعات آهن به طور اختصاصی به آهن آلات باقی مونده از جریان تخریب منتهی نمی شن و انکان داره در طول زمان جور واجور بعضی از وسایل خونه قدیمی شده و یا با وسایل جدید و مدرن جانشین شه. به خاطر همین می توان اون وسایل قدیمی تر رو هم بازیافت کرد و از هزینه به دست اومده از اون در موارد لازم استفاده کرد.

 

ضایعات المینیوم

اگه بخوایم که ضایعات آلومینیوم رو فقط به ساخت و ساز و تخریب یه ساختمون ربط بدیم، می توان نتیجه گرفت که فقط بخش کوچیکی از اون از این بخش به دست میاد. به درستی اگه به ساختمانای دور و بر خود توجه کنیم، درخواهیم یافت که فقط بخش هایی مانند درها و پنجره ها و شاید چند وسیله محدود خونگی از آلومینیوم ساخته شده باشن. در حالی که در دیگر بخش های صنعتی و خصوصا در بخش حمل و نقل درصد به کار گیری آلومینیوم بسیار بیشتراز ساخت و ساز ساختمانی بوده و امکان بازیافت اونا هم به مراتب بیشتره.

 به خاطر همین می توان ادعا کرد که ضایعات آلومینیوم از بخش های جور واجور و زیادی جمع آوری می شه که بخش ساخت و ساز ساختمانی و بخش حمل و نقل اصلی ترین و مهم ترین تولید کننده اونا به حساب می رود.
بزرگ ترین برتری آلومینیوم نسبت به بقیه فلزات در اینه که در اثر عکس العمل با اکسیژن هوا تولید یه لایه چسبناک و نفوذ ناپذیر می کنه که از خوردگی لایه های زیرین جلوگیری می کنه و در نتیجه آلومینیوم واسه سالهای زیادی قابل استفاده س. بازیافت ضایعات آلومینیوم نسبت به آهن در سطح کیفی بیشتری نصیب فرد می کنه.

ضایعات مس

ماده مس به دلیل خصوصیات خاص و منحصر به فرد خود توانایی بالایی در انتقال گرما و انتقال جریان الکتریسیته داره. به خاطر همین گفته شده بیشتر استفاده کلی اون به تولید مسیرهای ارتباطی مانند سیم و کابل هم اینکه تولید ظروف مسی برمیگرده.

 پس واسه بازیافت ضایعات مس می توان نتیجه گرفت که این دو مورد منبع اصلی تولید اونا هستن. سیم های مسی و حتی ظروف مسی اندازه خوردگی بسیار کمی دارن در جریان بازیافت درصد بیشتری از اونا جمع آوری می شه. این موضوع کمک می کنه که مس به دست اومده نسبت به مقدار مس مصرف شده ، فرق قیمت آنچنانی نداشته باشه و باعث برگشت سرمایه زیاد و قابل توجه ای به فروشندگان میشه.

 

نشانی سایت :

خرید ضایعات