آسم و تنگی نفس | بیماری

تو یه حمله اسمی ، لایه سلولهای مخاطی مجاری ریه به دلیل التهاب و تورم آماس می کنه که در پاره ای مواقع باعث بسته شده مجاری هوایی می شه . و تنفس به طور محسوس مشکل می شه. در اثر متورم شدن زیادتر از اندازه ریه ها تولید دی اکسید کربن زیاد می شه ، طوری که در حمله پیشرفته که از سرفه در فرد گرفتار شروع می شه . از دست دادن هوا عامل بیقراری واضطراب و تغییر جزئی رنگ پوست می شه . معمولا حمله پس از یه مدت کم میشه ، اما فرق زیادی میان حمله آسماتیک  حمله کسائی که دچار تنگی نفس هستن وجود نداره .

آسم می تواندکشنده باشه و آسم شدید که موندگاری داشته باشه ، با وجود به کار گیری استنشاق کننده ها واسه بیشتراز نیم ساعت کاهش پیدا نمی کنه و شاید این افراد نیاز به درمان همیشگی در بیمارستان دارن . این مشکل به خصوص اگه دامنه ضربان قلب هم بالا باشه مهمه ، ( عادی بیشتراز ۱۰۰ ضزبه دردقیقه ) و فرد گرفتار شدیدا بیقرارو خسته می شه. دراین صورت مریض باید به دکتر مراجعه کنه . اگه شمابه دکتر دسترسی ندارین ، آدمایی که دچار تنگی نفس هستن فورا به نزدیکترین بیمارستان برسونین .

وقتی که اسم با حساسیت رابطه پیدا می کنه .این مشکل می تو.اندبعضی اوقات علامت مشکلات قلبی باشه ، تنگی نفس همراه با در د قفسه سینه علامت پر تهوعی باشه ، این بیشتر مربوط به افراد بالغه تا بچه ها .

منبع : hidoctor.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *