آسم و سولفیت ها | تغذیه سالم

آسم و سولفیتا

حدود ۱ نفر از هر ۱۰ فرد دارای آسم در برابر یه ماده غذایی به نام سولفیته. این مواد آسم رو ایجاد نمی کنن. عوضش می تونه منتهی به حمله آسم یا بدتر شدن علائم آسم شه.

سولفیتا در خیلی از غذاها و نوشیدنیا، مخصوصاً غذاهای فرآوری شده، هست. هم اینکه میشه در میوه ها و سبزیجات خاص یافت. سولفاتها تنها مشکل در آسم نیستن. این می تونه علایم زیاد رو در آدمایی که حساس به سولفیت هستن بیشتر در راه های هوایی بسازه.

درباره آسم و سولفیتا

آسم یه شرایط جویه که در نتیجه اون جریان هوا از راه مجرای تنفسی محدود می شه. این محدود شدن راه هوایی به دلیل حساسیت پوشش تنفسی به مواد غذایی خاص اتفاق می افته. این مواد مشکل زا ممکنه باعث تخریب پوشش یا ایجاد یه جواب آلرژیک شه. راه های هوایی تولید موکوس زیادتر از اندازه رو زیاد می کنن و عضلات دیواره راه هوایی ممکنه محدود شن.
مواد مؤثر شروع کننده آسم معمولاً استنشاقی مانند گرد و غبار، دود یا گرده هستن. با این حال، بعضی از مواد غذایی ممکنه یه ماشه در افراد فوق حساس باشن. یکی از مواد غذایی مشکل زا واسه آسم در تموم سنین سولفیته. این حساسیت به سولفیتا همیشه در شروع زندگی موجود نیس این می تونه در بزرگسالی حتی در چهل و پنجاه سالگی پیشرفت یابد.
در آسم حساس به سولفات، وقتی غذاهایی شامل این مواد مصرف می شه برونکوسپاسم اتفاق می افته. این موجب محدود شدن راه هوایی می شه. عکس العمل ممکنه طی ۱۵ تا نیم ساعت بعد از مصرف مواد غذایی شامل سولفیت اتفاق بیفته. با این حال، مقدار سولفیت هم تعیین می کنه که یه عکس العمل هست و این می تونه در میان افراد فرق داشته باشه. بعضی افراد حساس تر از بقیه هستن.
سولفیتا نه فقط در غذاها یافت می شن. بلکه بعضی از داروها مانند بعضی از آنتی بیوتیکا، داروهای ضد استفراغ، بیهوشی، ضد درد، داروهای قلب و عروق، آرامبخشای عضلانی، استروئیدا و آروم کننده ها هم اینکه ممکنه شامل سولفیتایی باشن. سولفیتا هم ممکنه در محلولای برونکودیلاتور موجود در نبولایزرها یافت شن. وقتی که این داروها شامل سولفیت تزریق می شه در افراد حساس می تونه دلیل یه عکس العمل در عرض ۵ دقیقه بسازه.
کلا حساسیت به سولفیت در افراد غیر آسمی بسیار نادره. علاوه بر ایجاد حملات آسم یا بدتر شدن علائم آسم، سولفیتها هم اینکه ممکنه موجب تهوع، خارش، آنژیوادما، اسهال و گرفتگی شکمی شن. سولفیتا هم اینکه می تونن دلیل آنافیلاکسی، فرم شدید واکنشای آلرژیک شن که بر کل بدن تاثیر میذاره. این می تونه بدون درمان سریع پزشکی تهدید کننده زندگی باشه.

سولفیتا در غذاها چیه؟

سولفیتا ترکیبات گوگرد هستن که در خیلی از غذاها و نوشیدنیا یافت می شن. این در مواد غذایی واسه حفظ و تقویت تواناییای اون استفاده می شه. سولفاتا مانع از رشد میکروبی می شن و پس از خوردن غذا جلوگیری می کنن. هم اینکه به غذاهای خاص کمک می کنه تا رنگ طبیعی خود رو واسه دوره های طولانی تر حفظ کنن. در حالی که این ترکیبات به چندین غذا اضافه می شن هم اینکه در حالت عادی ظاهر می شن و در طول آماده سازی ممکنه در این غذاها متمرکز شن.
شش ماده ( دی اکسید گوگرد، سولفات سدیم، بیسولفیت سدیم، متابیسولفیت سدیم، بیسولفیت پتاسیم و متابیسولفیت پتاسیم) در دسته سولفیتا قرار دارن. قانون گذاری واسه تولید کنندگان مواد غذایی نیازه تا وقتی که سولفاتا به مواد غذایی اضافه می شه به طور روشن مشخص شه. با این حال، این ممکنه همیشه در سولفیتای طبیعی اتفاق نیفته. پس مهمه بدونیم که چه غذاهایی ممکنه سولفیت رو بالاتر از جزئیات در بسته بندی دارا باشن.

غذاهای طبیعی در سولفیتا

اینا بعضی از غذاهایی هستن که سولفیتای طبیعی دارن. غلظت سولفیتا در میان غذاهای جور واجور فرق داره و ممکنه در بعضی از موارد به مقدار کم واسه آسم مشکل ایجاد نکنه.
مارچوبه
پیازچه
نشاسته ذرت
تخم مرغ
ماهی، مانند ماهی سالمون و کاد خشک شده
سیر
تره فرنگی
کاهو
شربت افرا
پیازها
سویا
گوجه فرنگی ها
میوه های تازه و سبزیجات، به جز سیب زمینی، سولفیت به مقدار مجاز دارن.

غذاهای دارای سولفیت که در آسم باید جلوگیری شن.

اینا بعضی از غذاهایی هستن که ممکنه شامل سولفیت باشن و از این رو باید به وسیله آدمایی که حساس یا آلرژی به سولفیت دارن دوری شه. خیلی از این غذاها تا حدودی پردازش می شن. همه آسما به سولفیتا عکس العمل نمی دن اما باید به عنوان یه مشکل ماژور حذف شن.

غذاهای آلرژیک عبارتند از.

خیار شور، ترشی و سسا
سولفاتا معمولاً به عنوان نگهدارندها در ترشی و سسا استفاده می شه. این ممکنه شامل غذاهای ریز شده مانند کلم ترش و هم اینکه گوشت ترشی باشه. سرکه شراب ممکنه شامل سولفیت باشه. سس سویا، میوه های آوکادو و گواکومل هم ممکنه با سولفیتا پر شه.

غذای دریایی

سولفیتا ممکنه در طیف بزرگی از غذاهای دریایی شامل صدف و ماهی یافت شه. بعضی از غذاهای دریایی که باید دوری شه کدو خشک، کرفس (کنسرو)، خرچنگ (یخ زده)، ماهی سالمون، گردو و میگو (کنسرو، خشک، تازه یا یخ زده) هستن. حتی گوشتای دریایی بدون گوشت دریایی می تونه یه مشکل باشه.

نوشیدنیای الکلی

سرکه سیب، آبجو، مخلوط کوکتل و شراب بعضی از نوشیدنیای الکلی هستن که ممکنه شامل سولفیت باشن. این سولفیتا همیشه به این نوشیدنیا اضافه نمی شه، بلکه به عنوان بخشی از روند تخمیر آزاد می شه.

میوه پردازش شده

میوه خشک، میوه های کنسرو شده، پودینگای میوه ها ، میوه جیمز و ژله ها و هم اینکه لیمو ترش زرد یا لیمو ترش سبز و آبمیوهای انگور مشکوک هم ممکنه شامل سولفیت باشه.

مواد غذایی کنسرو شده

در تموم مواد غذایی کنسرو شده، از جمله سبزیجات، میوه ها، گوشت و بقیه مواد غذایی و مشروبا باید مشکوک به سولفیتا باشن مگه اینکه به روشنی مشخص شه که این ماده در کنسرو موجود نیس.

غذاهای راحت

تعدادی از غذاهای راحت دارای سولفیت هستن. این شامل اجناس پخته شده (مثلا کوکیا، کراکرا، پوست نون پیتزا) و غذاهای سریع هستن. شام تلویزیونی، سیب زمینی سرخ کرده و مخلوط سس مایونز پخته ممکنه شامل سولفیت باشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *