آسپرین عمر بیماران سرطانی | اطلاعات دارویی

دکترسلام: بیماران سرطانی که به حمله قلبی گرفتار می شن در صورت مصرف آسپرین، مدت بیشتری زنده می مانند.

به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس از هوستون، “ژان برنار دوران” و همکارانش در “مرکز سرطان ام.دی اندرسون” در “هوستون” واقع در تگزاس، “کالج پزشکی بیلور” در هوستون و “مرکز پزشکی دانشگاه دوک” در “دورهام” یادآوری کردن، با احتمال خیلی کم به بیماران سرطانی که به حمله قلبی گرفتار می شن آسپرین داده می شه چون عاملای لخته خون (شمار پلاکتا) به دلیل شیمی درمانی پایینه و پزشکان ترس دارن که آسپرین که خود رقیق کننده خون است موجب شروع یه خونریزی خطرناک شه.

این گروه فکر می کنن که تومورها واسه رشد خود مواد شیمیایی آزاد می کنن که موجب تحریک تشکیل رگای جدید خونی می شه و این مواد شیمیایی برخلاف پایین بودن تعداد پلاکتا باعث غلیظ شدن خون و ایجاد لختهای خونی می شه که می تونه موجب بروز حملات قلبی شه.

محققان واسه آزمایش نظریه خود سوابق ? ???مریض سرطانی رو که در سال ? ?????در مرکز ام.دی اندرسون به حمله قلبی گرفتار شده بودن بررسی کرد و فهمیدن که در صورت نبود دریافت آسپرین تنها شش درصد از این آدما که تعداد پلاکتایی پایینی داشتن پس از یه حمله قلبی زنده موندن که اگه آسپرین دریافت کرده بودن ? ???درصد می تونستن زنده بمونن.

مریضایی که آسپرین دریافت کرده بودن به هیچ مشکلات شدید خونریزی گرفتار نشدن.

دوران گفت: “حالا که این مطالعه رو انجام دادیم به هیچوجه جا نداره که شخصی از درمان سرطان جون سالم بدر ببره اما بدون این دست اون دست کردن پس از اون بر اثر حمله قلبی جون خود رو از دست بده.”

گزارشی درباره این تحقیق در نشریه اینترنتی شماره اول فوریه مجله “سرطان” چاپ شده.

 

منبع : hidoctor.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *