آسیب‌دیدگی زانو در قایقرانان شایع است | ورزش

قایقرانی روی قایقای بادبانی کوچیک ممکنه باعث زانو درد شه که به دلیل کشیدگی زیادتر از اندازه عضله س.

دانشگاه گوتنبرگ سوئد، تحقیقاتی روی صدمه های قایقرانانی که قایقای کوچیک بادبانی رو می رانن انجام داده. یافته های نشون داده که صدمه ناحیه زانو به دلیل کشیدگی عضلات در این افراد شایعه.

تحقیقات انجام شده در دانشگاه گوتنبرگ سوئد نشون میده که قایقرانی روی قایقای بادبانی کوچیک ممکنه باعث زانو درد شه که به دلیل کشیدگی زیادتر از اندازه عضله س.

یکی از محققان میگه: تا حالا تحقیقاتی روی آسیب دیدگیای این نوع قایقرانی انجام نشده بود. با داشتن اطلاعات بیشتر ما می تونیم پیشنهادایی به این قایقرانان بکنیم تا از صدمه اونا جلوگیری کنیم.

درزمان این تحقیقات، ۴۲ قایقران از تیم ملی قایقرانی سوئد بررسی شدن که دانشجو و عضو یکی از آکادمیای قایقرانی سوئد بودن. بررسیا نشون داد که بیشتر از ۲۰% آسیب دیدگیای این افراد واسه تصادفات و اتفاقاتی مثل این بوده.

در چهار پنجم موارد صدمه بر اثر کشیدگی عضله بوده و اندازه صدمه زانو بیشتر از دیگر صدمات بود. البته تحقیقات نشون داده که اندازه این صدمه در افراد سن بالا تر وجوان تر با هم فرق داره.

متحققان میگن که قایقرانان جوون تر درد بیشتری در ناحیه کمر و تنه خود دارن، در حالی که قایقرانان تیم ملی که سن بالا تر هستن بیشتر شونِه هاشون دچار مشکل می شه.

تحققات نشون داده که آسیب دیدگیا کمتر درحین مسابقه و بیشتر به هنگام تمرینات فیزیکی اتفاق می افتن. بیشتر قایقرانانی که دراین تحقیقات بررسی شدن، مربی داشتن اما تنها یه سوم اونا مربی شخصی داشتن.

تحقیقات نشون داده که قایقرانان نیاز به برنامه های شخصی دارن که با نیازای بدنی اونا سازگاری داشته باشه و قایقرانان جور واجور باید نوع تمریناشون متناسب با شرایط بدنی اونا باشه تا از صدمه جلوگیری شه.

منبع : seemorgh.com

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *