آسیب‏های پزشکی “طلا” بر بدن مردان | بیماری

: آسیب‏های پزشکی "طلا" بر بدن مردان

تحقیقات پزشکان در سالهای گذشته نشون داده که طلا دارای خاصیت شبه القائیه که بر پوست و خون مردان اثر منفی میذاره این خاصیت باعث می شه خون دچار غلظت خاصی شه و حالت کثیفی به اون دست دهد.

: آسیب‏های پزشکی "طلا" بر بدن مردان

قبل از همه باید بدونیم که خدا هر چیزی رو که واسه ما نهی کرده ضررهایی داره که به خودمون برمیگرده. اما از جمله ضررهایی که میشه واسه استفاده طلا واسه مردان شمرد عبارتند از: از نظر پزشکی، طلا روی گلبولای قرمر خون مردان اثر سوئی داره و سیستم ایمنی بدن اونا رو دچار اشکال می کنه. وقتی طلا با پوست تماس پیدا می کنه، یونای اون وارد بدن می شن. این یونا در مردان در کبد جمع و همون جا متوقف می شن و موجب مشکل می شن.
تحقیقات پزشکان در سالهای گذشته نشون داده که طلا دارای خاصیت شبه القائیه که بر پوست و خون مردان اثر منفی میذاره این خاصیت باعث می شه خون دچار غلظت خاصی شه و حالت کثیفی به اون دست دهد. البته نکات دیگری هم هست که در کل، موجب امراض قلبی و خونی و سکته می شه و این اثرات در مردان فرق داره.
                  ضرر طلا واسه مردان از نظر پزشکی                                        
با وجود اتفاق نظر مراجع در حرام بودن به کار گیری طلا واسه مردان، به کار گیری این فلز در بین آقایون رو به زیاد شدنه، تأملی در مضرات به کار گیری طلا واسه مردان، گواهی واسه اثبات دلیل حرام شمردن اون واسه مردان در دین روشن کننده اسلامه .
از نظر پزشکی، طلا روی گلبولای قرمر خون مردان اثر سوئی داره و سیستم ایمنی بدن اونا رو دچار اشکال می کنه. وقتی طلا با پوست تماس پیدا می کنه، یونای اون وارد بدن می شن. این یونا در مردان در کبد جمع و همون جا متوقف می شن و موجب مشکل می شن
طلا، عنصر شیمیاییه که در جدول تناوبی با نشون Au، لاتین aurum و عدد اتمی ۷۹ هست.
طلا فلزی نرم، براق، زرد رنگ، چکش خوار، قابل انعطافه که به دو صورت یه ظرفیتی و سه ظرفیتی وارد واکنشهای شیمیایی می شه و به دلیل اینکه با هیچ ترکیب شیمیایی عکس العمل نداره، پایدارترین فلز در طبیعیت شناخته شده و فقط دو عکس العمل شیمیایی کلر و تیزاب سلطانی هستن که می تونن روی طلا اثر بگدارند.
طلا از واژه سانسکریت Jval گرفته می شه واژه آنگلوساکسون اون gold و به لاتین aurum می گن. از دوران هیروگلیف مصری از ۲۶۰۰ سال قبل از میلاد در کتاب عهد عتیق فلز طلا واسه اولین بار به عنوان یه فلز نورانی با ارزش مورد اشاره قرار میگیره.
محققان با مطالعه روی آدمایی که با طلا رابطه دارن به این نتیجه رسیدن که طلای موجود در بدن اونا باعث ایجاد مشکلات هورمونی شده و هورمونهای پرولاکتین و FSH بیشترین اثر منفی رو از طلای موجود در بدن اونا گرفته و بیشترین تجمع طلا در دستگاه تناسلی مردان دیده شده
طلا به عنوان نمادی واسه پاکی، ارزش، سلطنت درجهان شناخته شده و کیمیاگران که طلا رو خدای فلزات معرفی می کردن و تموم آرزویشان این بود که فلزاتی چون مس رو به طلا تبدیل کنن. این نکته مهمه که این آرزو تحقق پیدا کرده، در سالهای گذشته محققان روسی تونسته ان با به کار گیری یه کارکرد طبیعی و به کار گیری سیستم بیولوژیکی بدن مرغ مس رو به طلا تبدیل کنن.
یکی از توانمندیهای نانوفناوری اینه که آرزوهای کیمیاگران رو چون رسیدن به اکسیر جوونی و تبدیل مس به طلا تحقق بخشیده. فلز طلا به عنوان قشنگتر ترین، قابل انعطاف ترین و چکش خوارترین فلز جهان شناخته شده. اگه کل طلای پالایش شده در جهان رو چکش کاری کرده و گردهم جمع کنیم به یه مکعب کامل با هر ضلع به طول ۲۰ متری تبدیل می شه. طلای بومی هشت تا ده درصد نقره داره. این مقدار می تونه کم و زیاد شه و به خاطر همین طلا با رنگهای جور واجور به وجود میاد.
هرچه مقدار نقره بیشتر شه رنگ طلا سفیدتر و جرم خاص اون کمتر می شه. آلیاژهای مختلفی چون مس، آهن و آلومینیوم با طلا ترکیب می شه و رنگهایی چون قرمز، سبز و ارغوانی رو به وجود می آورد.
طلا دارای خاصیت شبه القائیه که بر پوست و خون مردان اثر منفی میذاره این خاصیت باعث می شه خون دچار غلظت خاصی شه و حالت کثیفی به اون دست دهد
بیشترین مصرف طلا در ضرب سکه و جواهراته و واسه مبادلات پولی استفاده می شه. به دلیل هدایت الکتریکی خوب و مقاومت خود در برابر فرسایش و بقیه ویژگیهای این فلز، طلا به عنوان مهمترین فلز در صنایع پیشرفته (High-tech) استفاده میشن. مثل نقره که با جیوه مخلوط می شه و واسه پرکردن دندون استفاده می شه ترکیب طلا و جیوه هم می تونه ماده محکمی واسه مصرف دندونپزشکی جفت و جور کنه.
در جدیدترین استفاده طلا از نانومواد طلا، نمک طلا هستش که در اندازه نانومتریکه که واسه مصارف بیولوژیکی و پزشکی استفاده می شه و در درمان سرطانها و بیماریهای کبدی کاربرد داره. از نمکهای خاص طلا واسه درمان رماتیسم مفصلی استفاده می کنن. طلا به عنوان یه نشون دهنده خوب واسه نوره، از این رو از طلا یا ورقه های بسیار نازک اون به عنوان محافظ سطح خیلی از ماهواره ها استفاده می کنن. چون که ماهواره ها در برابر نورهای مادون قرمز ماورای بنفش و نورستارگان تحت اثر قرار گرفته و می تونه در برنامه ها مشکل بسازه کشیدن یه سطح نازک از طلا می تونه به درخشش این نور کمک کنه.
بدن آدم طوریه که فلز طلا و همینطور نقره و پلاتین رو جذب نمی کنه به این معنا که ترکیبات طلا خیلی سمی نیس اما براساس گزارشهای منتشر شده ۵۰ درصد بیماران ورم مفاصل که با داروهای ایزوتوپ طلا درمان شدن دچار آسیبهای کلی بر کبد شدن این تحقیق فقط در حد گزارش بوده و تا کنون مستنداتی در این رابطه ارائه نشده.
از بین دیگه عوارضی که طلا واسه مردان بوجود میاره میشه به تحقیقاتی اشاره کرد که در سال ۱۹۹۰ در آمریکا انجام شده. محققان با مطالعه روی آدمایی که با طلا رابطه دارن به این نتیجه رسیدن که طلای موجود در بدن اونا باعث ایجاد مشکلات هورمونی شده و هورمونهای پرولاکتین و FSH بیشترین اثر منفی رو از طلای موجود در بدن اونا گرفته و بیشترین تجمع طلا در دستگاه تناسلی مردان دیده شده.

.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *