آسیب به بینایی با لنزهای زیبایی | بیماری

: آسیب به بینایی با لنزهای زیبایی

: هیچوقت بدون تجویز دکتر مبادرت به خرید لنز نکنین پیشنهاد می کنیم لنز زیبایی و تماسی رو خودسرانه جفت و جور نکنین و با مشاوره دکتر و از مراکز معتبر جفت و جور کنین تا به بینایی تون آسیبی وارد نسازید معاینه چشمون به وسیله  اپتومتریست بسیار مهم و مهمه  عفونت یا زخم شدن قرنیه با به کار گیری لنزهای زیبایی ایجاد می شه پس به بینایی تون آسیب و آسیب وارد نکنین ..

نائب رئیس انجمن اپتومتری گفت: تنها ۳۰ درصد افراد هنگام انتخاب لنز چشم به متخصص مراجعه می کنن که این عاقبتای جدی به دنبال داره.

ناصر صادق پور نائب رئیس انجمن اپتومتری  گفت: یکی از بیشترین شکایتای افراد مراجعه کننده به متخصصین چشم پزشکی و اپتومتریست، عفونت یا زخم شدن قرنیه به دلیل به کار گیری لنزای چشمیه.

: خیلی از افراد بدون مراجعه به اپتومتریست و بدون داشتن هیچ آگاهی مبادرت به خرید لنزای طبی و رنگی چشم می کنن و وقتی که دچار آسیب ای خاص می شن به ما مراجعه می کنن. باید توجه داشت فردی که می خواد از لنز استفاده کنه حتما باید از طرف اپتومتریست معاینه شه و از نظر مسائل مختلفی بررسی بشه.

صادق پور اضافه کرد: یکی از این مسائل بررسی اندازه اشک چشم فرده تا با تعیین اندازه اشک چشم درصد آب موجود در لنز مشخص شه تا فرد دچار مشکل نشه.

ایشون گفت: هم اینکه پهنای قرنیه و انحنای سطح قدامی چشم باید بررسی شه تا پهنای لنز با پهنای قرنیه و انحنای سطح خلفی لنز با انحنای سطح قدامی چشم هماهنگ باشه.

به گفته نائب رئیس انجمن اپتومتری، تنها ۳۰ درصد استفاده کنندگان از لنز واسه انتخاب یه لنز مناسب به اپتومتریستا مراجعه می کنن. این در حالیه که هنگام جفت و جور لنز، مراجعه به اپتومتریست الزامیه.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *