آسیب به سیستم شنوایی با اچ آی وی | بیماری

می دونستین یکی از دلیلای مخفی و نامعلوم کم شنوایی یا ناشنوایی ویروس HIV است؟و رابطه این دو باعث مشکل در شنوایی افراد می شه

در حالیکه رابطه دلیل – معلولی مریضی ایدز با مشکلات شنوایی تایید نشده، کارشناسان دیدن مبتلایان به این مریضی قدرت شنوایی ضعیف تری نسبت به دیگر افراد داشتن. هم اینکه کارشناسان با وجود در نظر گرفتن فاکتورای دیگه مثل اندازه به کار گیری داروهای ضدویروسی و از بین برنده HIV ، نتیجه مشابهی رو دیدن.

کارشناسان این مطالعه فکر می کنن این اولین مطالعه ایه که نشون میده افراد گرفتار به HIV مثبت حتی با کنترل فاکتورهای موثر روی قدرت شنوایی بیشتر با مشکلات شنوایی روبرو هستن.

دکتر «اریک اسموها» یکی دیگه از کارشناسان این مطالعه گفت: HIV می تونه تاثیر مستقلی روی گوش داخلی داشته باشه. هم اینکه یافته های بدست اومده مهمه و لازمه بررسیای بیشتر روی اون انجام شه.

به گزارش ایسنا به نقل از هلث دی نیوز، به گفته دکتر اسموها در خیلی از افراد بزرگسال گرفتار به مشکلات شنوایی یا ناشنوا نمیشه دلیل قابل شناسایی پیدا کرد و این یافته ممکنه در تشخیص نقش ویروسا و دیگه فاکتورهای خطرزا در بروز این مشکل اثر داشته باشه.

منبع : hidoctor.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *