آسیب دیدن موها در تابستان + آموزش مراقبت از مو | بیماری

: آسیب دیدن موها در تابستون + آموزش مراقبت از مو

در این پست واسه شما آموزش مراقبت از موهاتون رو در تابستون قرار دادیم / امیدوارم این مطلب بدردتون بخوره !

خیلی از کارایی ( مثلا شنا کردن ) که روزای گرم تابستون رو تبدیل به اوقاتی خوش می کنه برابره با خراب شدن مو! جالبه نه؟ خیلی از تابستانا فقط به ضد آفتاب اکتفا می کنیم اما حواسمون نیس که موها هم در خطر هستن. از این روشای هدف دار استفاده کنین تا در طول این فصل موها در بهترین حالت خود بمونه.

مقدار کف رو کم کنین

نور خورشید باعث می شه موها شکننده شن، پس هر روز شامپو زدن به موها می تونه وضع رو بدتر کنه. نونزیو ساویانو، طراح مو در نیویورک میگه: یه یا دو روز به موها شامپو نزنین تا استراحت کنن. وقتی هم که به مو شامپو می زنید زیاد این کار رو نکنین چون شامپو می تونه روغن طبیعی موها رو بشوید.

قبل از شستشو از میونه تا انتهای مو رو نرم کننده بزنین ( قسمتای بلند مو خشک ترین نقاط هستن ). بعد ریشه موها رو به تنهایی بشورید. اجازه بدین کف خودش آروم به پایین موها بره بعد موها رو آب بکشین.

رطوبت رو بالا ببرین

موهای خشک عاشق رطوبت هستن. بعد از هر بار شامپو زدن نرم کننده استفاده کنین، به دنبال نرم کننده ای باشین که شامل مواد مرطوب کننده باشه (کره درخت روغن قلم، ویتامین E و چیزای دیگه ای به جز اینا ).

هر دو هفته موها رو در حالی که نرم کننده زده این شونِه بکشین، این کار درست مانند کاردک کشیدنه چاله هایی که در طول کوتیکولا هست رو پر می کنه تا موها تقویت شن. بعد از این کار موهای خود رو عقب ببندین و اجازه بدین نرم کننده ۲۰ دقیقه روی موها بمونه.

انتهای موها رو بازسازی کنین

موخوره دارین؟ مقداری از انتهای موها رو کوتاه کنین و واسه جلوگیری از شکستگی دوباره به اون روغن أرجا بزنین. جنی چو، طراح مو در لس آنجلس میگه انتهای موها بیشتر از هر جای دیگه از درمان با روغن سود می بره چون پر منفذه. روغن رو دو تا پنج سانت با فاصله از کف سر به موها بمالید.

تلاش کنین هر هشت هفته مقداری از انتهای موها رو بچینید. هر چقدر انتهای موها سالم تر باشه رطوبت رو هم بهتر جذب می کنه.

به موها هم ضد آفتاب بزنین

بله ضد آفتاب زدن به موها مجازه. ضد آفتاب از نفوذ اشعه های خورشید به داخل مو و شکستن مولکولای رنگدونه جلوگیری می کنه. می تونین دو قاشق ضد آفتاب رو داخل یه بطری با یه فنجون آب مخلوط کنین و به موها بمالید.

موها رو براق کنین

واسه زنده کردن تارهای موی بی رنگ شده در میان دیگه موها، هر چهار هفته در خونه به موی خود براق کننده بزنین. براق کننده های شامل فرمول بی رنگ باعث درخشش مو می شن در حالی که فرمولای شامل رنگ باعث برگشتن رنگ اون قسمت مو می شه. این براق کننده ها دور کوتیکول مو وای میستن و باعث صافی و مراقبت از مو می شن.

موها رو لایه لایه کنین

می دونین وقتی موهای فر رو صاف می کنین چه اتفاقی میفته؟ پایین موها پر و بیریخت می شه. لایه دادن به مو باعث میشه وزن توضیع شه و بافت و ریختن مو بهتر بشه. از کوتاه کردن مو با تیغ دوری کنین، اگه از تیغ درست استفاده نشه ممکنه پایین موها خرد شه و جلوه اون خراب شه.

همه چیز رو صاف کنین

موهای فرفری نیاز به مرطوب کننده دارن – بسیار زیاد – تا صاف بایستند. ترفند: پس از شامپو از کرم سیلیکون استفاده کنین. این کرم کمک می کنه رطوبت خوب مو حفظ شه و رطوبت بر خارج شه. می تونین از ترکیب کرم استایلینگ و سرم صاف کننده هم استفاده کنین، اولی موها رو نگه می داره و دومی کمک می کنه با رطوبت موجود در هوا که موجب فرفری شدن موها می شه مقابله کنین.

کمی شکیبا باشین

اگه از سشوار استفاده می کنین قبل اینکه دکمه خاموشی اش رو فشار بدین مطمئن شید که تموم موها خشک شدن. اگه حتی مقدار کمی موها مرطوب باشه دیگه صاف وای نمیستن. با تکون دادن سر خود و آروم شونِه زدن اون با انگشتان دست یا شونِه دندانه دار پهن از بهم ریختن اون در طول روز جلوگیری کنین.

سبکش کنین

از اونجا که موهای بلند و باریک به دلیل رطوبت و عرق کردن خیلی راحت کثیف می شن، باید طوری اونا رو تمیز کرد که زیاد سنگین نشن. شستشو رو با یه شامپو حجم دهنده و یه نرم کننده شروع کنین ( این موارد طراحی شدن تا سبک باشن ). نرم کننده رو با مقداری آب رقیق کنین و یا می تونین مقدار کمی از اونو ساتفاده کنین. هیچوقت نرم کننده رو به ریشه های مو نزنین، به موها مانند یه بوم نقاشی نگاه کنین و جاهایی رو که می خواین رو فقط رنگ ( نرم کننده ) بزنین. بعد موها رو به طور کامل آب بکشین.

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *