آسیب زدن به دندان با فشار زیاد روی آن | بیماری

حواستون باشه هنگام مسواک زدن زیاد روی دندانتان فشار وارد نکنین چون باعث سابیدگی و از بین رفتن لثه ها و کاهش مقاومت دندون هاتون میشین.

یه جراح دندانپزشک فشار آوردن زیاد مسواک روی دندانا رو چیزی نادرست دونست و گفت: به کار بردن انرژی زیاد هنگام مسواک زدن از خطاهایی رایجه، چراکه فشار دادن مسواک روی دندانا باعث می شه بافت لثه ها از دندانا فاصله بگیره و از بین بره.

ایشون با تاکید بر اینکه وقتی که با عجله مسواک می زنید، نمی تونین جرمای دندون رو از بین ببرین گفت: یافته های یه تحقیق انگلیسی نشون میده دو سوم آدمایی که از مریضی مربوط به لثه رنج می برن، آدمایی هستن که با وجود پیشنهادای دندانپزشک شون باز از دادن دو دقیقه به مسواک زدن کوتاهی کردن.

برادران گفت: وقتی که مسواک رو به دست می گیرین به ساعت خود نگاه کنین و دو دقیقه از وقت خود رو به این کار مهم اختصاص بدین. خطای دیگری که هنگام مسواک زدن شایعه؛ اینه که بعضی از مناطق دهن رو فراموش میکنین. باید با دقت برابر جلو، عقب و روی دندانا و هم اینکه لثه ها، زبون و کام رو تمیز کرد.

ایشون اضافه کرد: بیشتر بخشایی از دهن که مسواک خیلی راحت به اونجا نمی رسه مانند دندونای عقب رها می شن. باید به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که با حوصله و دقت مسواک بزنین.

ایشون فشار آوردن زیاد مسواک روی دندانا رو کاری نادرست دونست و گفت: به کار بردن انرژی زیاد در بین مسواک زدن از اون دسته خطاهای رایجیه که تموم مراجعه کنندگان به دندانپزشکان مرتکب می شن. فشار دادن مسواک روی دندانا باعث می شه بافت لثه ها از دندانا فاصله بگیره و از بین بره، حتی امکان داره به حساسیت دندانی یا افتادگی دندون دچار شید.

منبع : hidoctor.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *