آسیب هایی که بالم لب به لبهایتان میزند | بیماری

: به کار گیری بالم لب رو کنار بذارین

بالم لب یه جور پماد موضعی واسه درمان بیماریای مربوط به لبه. لب هم مثل بقیه قسمتای بدن می تونه در برابر آسیب خورشید و کم آب شدن قرار بگیره، مخصوصا زمانیکه که به صورت درازمدت در برابر نور آفتاب قرار بگیره. هر چند در خیلی از فروشگاه های اجناس زیبایی و داروخانه ها، اجناس فراوون مخصوص لب هست، ولی خیلی از اونا خاصیت نرم کنندگی یا SPF ندارن.

بعضی بالم لب ها موادی دارن که ضررشون بیشتر از فایده اوناس، خصوصاً اگه رایحه ای به اونا اضافه شده باشه. اضافه کردن مواد معطر بزرگ ترین مشکل واسه استفاده کنندگانه. بعضی دارای رایحه دارچین هستن و می تونن لبای خشک و متورم شما رو اذیت کنن. میدونید با لبای ترک خورده، خوردن چیزی تند می تونه چقدر لب هاتون رو بسوزونه، این مواد اضافه شده هم همین طورند. ماده منتول یکی دیگه از مشکلات بزرگه. حس خنکی این ماده روی لب می تونه آرامش بخش باشه اما ممکنه لباتون رو به موادی که قصد حفاظت مقابل اونا رو دارین حساس تر کنه. ویتامین E هم ماده اضافه دیگه ایه که بعضی افراد واکنشای آلرژیک شدیدی به اون دارن.

مواد مضر بالم لب

علاوه بر ویتامین E، منتول و مواد معطر کننده مصنوعی که درباره اون صحبت کردیم موادی مانند کافور، موم، فنول و الکل هم بسیار مضرند. پوستی که روی لبامون رو می پوشونه بسیار نازک و آسیب پذیره. این مواد شیمیایی باعث آسیب دیدن، خشکی و پوسته شدن لب های شما می شن و این همون عوارضیه که شما از اون فراری هستین. متأسفانه این یعنی بالم لبا به اون اندازه ای که فکر می کنین واسه شما خوب نیستن.

: آسیبایی که بالم لب به لبهایتان میزنه

بالم لب شامل مواد مضریه که به لبهایتان آسیب میزنه

بالم لب چقدر اعتیادآوره ؟

اگه جزء آدمایی هستین که از بالم لبا استفاده می کنین باید کمی بیشتر حواستون باشه. همیشه یکی از اونا در کیف پول، ماشین یا جیبتون دارین؟ این بالم لبا ماده اعتیادآوری ندارن و از نظر فیزیکی شما رو معتاد نمی کنن. بالم لبا تنها روی لباتون رطوبت ایجاد کرده و لایه ای محافظ بین لبا و مواد دیگه میسازن. مانند هر کار تکراری دیگه که بارها در زندگی انجام می دید این عادت هم می تونه وارد زندگی روزانه شما شده و در این شرایط نیاز به کمک واسه کنار گذاشتن این عادت داشته باشین.

ساخت بالم لب کار ساده ایه

دستور جفت و جور ساده ای واسه ساخت یه بالم لب طبیعی هست. مواد پایه ای مورد استفاده روغن نارگیل یا روغن زیتون و موم هستن. شما می تونین رنگا و معطر کننده های طبیعی رو هم استفاده کنین، مانند روغنای افزودنی معطر و ریشه چغندر.

آسیبایی که بالم لب به لبهایتان میزنه

۵۱
منبع : ویکی ۵۰۴۰/ م.ف

.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *