آسیب های بی خوابی و کم تحرکی | بیماری

: آسیبای بی خوابی و کم تحرکی

بهتره بدونین بیدارماندن زیادتر از اندازه مانند خواب زیادتر از اندازه خطرناکه و می تونه به سلامتی افراد جور واجور تاثیر بزاره و موجب بروز بیماریای قلبی و عروقی در اونا شه و کم تحرکی رو کنار بذارین

طبق تحقیق جدید منتشر شده در مجله  PLOS Medicine؛بیدار موندن زیادتر از اندازه در طول شب و خوابیدن دیر هنگام مخصوصا واسه افراد کم جنب و جوش بسیار خطرناکه .

نویسنده این تحقیق ؛متخصص بیماریای قلبی عروقی در دانشگاه سیدنی استرالیا، در بیانیه ای اشاره میکنه که :”مدارک و دلایل زیادی هست که نشون میدن کم تحرکی و تاخیر در خوابیدن واسه سلامتی بسیار مضره ” .

:”وقتی که زندگی شما با بی تحرکی و بدون انجام ورزش همراه س ؛خیلی از خطرات و بیماریا سلامتی شما رو تهدید می کنه .هم اینکه الگوی غذایی ناسالم و تاخیر داشتن در خواب شب باعث افزایش این خطرات می شه “.

واسه مطالعه در این مورد ؛محققان اطلاعات زیادی رو از ۴۵ تحقیق جمع آوری کردن . این تیم قادر به موشکافی داده ها بر رفتارای بیشتر از ۲۳۰۰۰۰ شرکت کننده در مطالعه بودن . اونا بر رفتارای اشتباه در سبک زندگی که به عنوان عواملی واسه افزایش خطر مرگ و مریضی شناخته شده بودن توجه داشتن .این رفتارها شامل کشیدن سیگار,مصرف الکل, رژیم غذایی ناسالم و نبود فعالیت روزانه و… می شدن .

این محققان علاوه بر زیر نظر گرفتن فعالیت جسمی شرکت کنندگان ؛ساعت خواب اونا رو مورد بررسی قرار دادن .اونا پس از تحقیق و بررسی به این نتیجه رسیدن که دو عامل خوابیدن دیر هنگام و داشتن سبک زندگی کم جنب و جوش بیشترین تاثیر رو در ابتلای فرد به بیماریا ؛هم اینکه خطر مرگ زودرس داره .این محققان هم اینکه به این نتیجه رسیدن که خواب زیادتر از اندازه هم واسه سلامتی مضره .

اونا اعلام داشتن که :”بیماریای جور واجور (مانند بیماریای قلبی، دیابت و سرطان) ؛بیشتر از ۳۸ درصد از مردم جهان رو به کام مرگ میکشونه .در حالی که داشتن سبک زندگی اشتباه و رعایت نکردن بعضی مسایل می تونه افراد رو در برابر این بیماریای کشنده بذاره “.

منبع : سایت Redorbit

 

منبع : دکتر سلام

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *