آسیب های جبران ناپذیر خود درمانی برای بینایی | بیماری

استفاده خودسرانه از هرگونه داروی دیگری قطره های چشمی می تونه سلامتی شما از جمله سلامتی چشماتون رو به خطر بیاندازند،حساسیتای پوستی،سوزش و خارش،افزایش فشارچشم و تخریب عصب بینایی وبسیاری موارد دیگه از جمله آسیبهای این خوددرمانی چشم هستن.

متخصص چشم نسبت به مشکلات مصرف خودسرانه داروهایی مثل بتامتازون و دگزامتادون جهت درمان بیماریای چشمی اخطار داد. دکتر فرید دانشگر از مردم خواست اصلا به شکل خودسرانه به درمان مشکلات چشمی خود نپردازند و اضافه کرد: استفاده خودسرانه از داروهای کورتونی مثل بتامتازون و دگزامتازون منتهی به بروز بیماریایی مانند آب مشکی و آب مروارید می شه و آسیبای جبران ناپذیری در چشم به جای میذاره.

این متخصص چشم پزشکی ضمن پیشنهاد به مردم واسه مراقبت از چشما در مقابل آسیبای فیزیکی، از اونا خواست که در زمان استفاده دراز مدت از نمایشگر و گوشی موبایل بعضی وقتابه چشم شون استراحت بدن تا دچار تبلی چشم نشن.

ایشون گفت: همه مردم باید به شکل هرساله نسبت به انجام معاینه چشم دست به کار شن تا در صورت تشخیص مشکل بدون این دست اون دست کردن نسبت به درمان اون اقدام شه. هم اینکه افراد بالای ۴۰ سال و هم آدمایی که دارای مشکلاتی مثل دیابت و فشارخون هستن باید واسه انجام این معاینات حساسیت بیشتری داشته باشن.

دانشگر هم اینکه درباره مریضی های شایع چشم گفت: علاوه بر آسیبای فیزیکی که بیشتر به چشم وارد می شه، عیوب انکساری، آستیگماتیسم و آب مروارید از دلایل کلی مراجعه مردم به چشم پزشکانه.

این متخصص چشم پزشکی گفت: عیوب انکساری می تونه در هر مرحله ای از عمر حتی در اول تولد بوجود آید. به خاطر همین انجام معاینات دوره ای از همون زمان تولد باید شروع شه و در صورت تشخیص مشکل باید نسبت به درمان اون با عینک اقدام شه.

ایشون گفت: اگه شرایط سلامتی عمومی فرد اجازه بده در ۱۸ سالگی میشه با انجام عمل لازک این مریضی رو به طور کامل نابود کرد و نیاز به عینک برطرف می شه.

ایشون هم اینکه آب مروارید رو شایع ترین دلیل کاهش دید در کهنسالان دونست که حالا خوبیش اینه امروزه با کمک تکنولوژیای مدرن به شکل سرپایی درمان می شه.

منبع : hidoctor.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *