آسیب های دندان از آنچه فکر می کنید به شما نزدیکتر است! | بیماری

: نوروز از راه رسید و با آمدنش خونهامون پر از ظرفای میوه و آجیل شد.

خوردن میوه و آجیل بخشی از فرهنگ و جزء عادتای غذایی همیشگی ما بوده و از اون به عنوان نمادی واسه یادآوری خاطرات خوب گذشته، در کنار خونواده و در جمعای خوشحال و صمیمی استفاده می کنیم. در عین حال، همین آجیلا و تنقلات ایرونی، نمادی از هویت فرهنگی ماست. کافیه یه بار بخورین تا واسه همیشه مشتری اون شید! 

 

: آسیبای دندون از چیزی که فکر می کنین به شما نزدیکتره!

 

اما میدونید با هر بار خوردن میوه و آجیل، دندون هاتون بیشتر از اون چه فکر می کنین تهدید می شه؟! 

 

دندون سخت ترین عضو بدن اما یکی از حساس ترین هاست و در برابر فشارها و استرسای زیادی قرار داره. چراکه بیشتر از اندازه از اونا کار می کشیم: غذا می خوریم، از اون به عنوان وسیله استفاده می کنیم و حتی کارای بی رحمانه ای انجام می دیم! مثلاً سیم لخت می کنیم، و یا با اجسام تیز و بُرنده مانند سنجاق و خلال دندون به بافتای نرم و سخت دور و بر دندون آسیب می زنیم. 

 

دیدگاه دندانپزشک 

 

دکتر فرزین نوری، یکی از دندانپزشکان مجرب، عقیده داره بعضی از دلایل بیماریای دندون، به وسیله خود ما قابل کنترل هستن. اون میگه: «خوردن لیموترش و هم اینکه ترشیای خشک مانند لواشک و آلو جزء عادتای مضریه که محیط دهن رو همیشهً در حالت اسیدی نگاه می داره. این مورد هم باعث می شه دندانا ساییده و حساس شن». 

 

ایشون دسته دیگری از دلایل آسیبای دندون رو غیر قابل کنترل می دونه. یکی از این مشکلات، استرسای روزانه س که «در طول خواب به صورت دندون قروچه بروز می کنه. این کار غیر قابل کنترل بوده و باعث می شه مینای دندون از بین رفته و حساسیت دندانی ایجاد شه». 

 

دکتر نوری راه حل رو این جور توضیح میده: «ما مسواکای دارای سختی مناسب و خمیردندانای دارای ترکیبات فلوراید، مانند Oral-B Pro Expert که شامل استانوس فلورایده رو تجویز می کنیم. این ترکیبا در کنار کنترل مصرف مواد غذایی سخت و هم اینکه ترش، باعث بهتر شدن حساسیت دندون ها می شه». به گفته دکتر نوری، مینا، بخش بسیار مهم دندانه. روشای غیر استاندارد مانند «به کار گیری پودرهایی مثل نمک، جوش شیرین و یا پودر زغال واسه سفید کردن دندون، باعث سایش و از بین رفتن مینای مهم دندون می شه.این جور آسیبا دائمی بوده و برگشت پذیر نیستن؛ چراکه مینا غیر قابل ترمیمه. در حالی که به کار گیری خمیر دندون Oral-B Pro Expert هیچ آسیبی به مینای دندون وارد نمی کنه.

 

 

به چه دلیل انتخاب خمیر دندون با کیفیت بالا مهمه؟  

 

دکتر نوری خاطر نشون می کنه: «مسواک زدن باید با خونسردی و به دور از استرس انجام شه. اولین کارکرد مسواک زدن، پاک کردن پلاکه» و پلاک رو این جور تعریف می کنه: «این ماده شیری رنگ، ۲۰ دقیقه پس از خوردن غذا و یا حتی مسواک زدن روی دندون تشکیل می شه». 

 

ایشون در ادامه میگه: «مسواک زدن، یه فرهنگه. اگه مردم درست مسواک زدن رو یاد بگیرن، خیلی از مشکلات دندون در جامعه حل می شه. به خاطر همین انتخاب خمیر دندون عامل بسیار مهمیه. چون که اگه دارای استاندارد و کیفیت بالا نباشه و تحقیقات علمی در موردش انجام نشده باشه، به اندازه کافی موثر نبوده و حتی ممکنه به ما آسیب برسونه. از طرفی دیگه این باور که هر چند وقت یه بار باید خمیر دندون رو عوض کرد هم در مورد خمیردندانایی که ترکیبای منحصربه فردی مثل استانوس فلوراید دارن دیگه صادق نیس.  

از دندون هاتون زیادتر از اندازه کار می کشید. اونا رو با استانوس فلوراید قوی و سالم کنین!

 

دکتر نوری میگه: «در تجربه شخصی من، کارکردهای ضد حساسیت ترکیب استانوس فلوراید بسیار بهتر از بقیه ترکیبات شامل فلورایده. چراکه ما رو آسون تر و سریع تر به نتیجه میرسونه. در عین حال، کم تر برندی رو دیده ام که به اندازه Oral-B روی محصولاتش مانند خمیر دندون Oral-B Pro Expert بررسیای علمی و تخصصی انجام داده باشه. به خاطر همین من به کار گیری خمیر دندون Oral-B Pro Expert رو پیشنهاد می کنم تا دندانایی سالم تر و قوی تر داشته باشیم.

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *