آسیب های مواد آرایشی هنگام خواب | بیماری

: متخصص پوست گفت: مواد آرایشی هنگام خواب کل سطح پوست رو می پوشونن و اجازه رد و بدل کردن گرمایی و تعریق موقع خواب رو به پوست نمی دن و اونو دچار مشکل می کنن.

: آسیبای مواد آرایشی هنگام خواب

آکا ایران: دکتر مجتبی قمری متخصص پوست و مو در مورد آسیب خوابیدن با مواد آرایشی روی پوست، گفت: معمولا این مواد هنگام خواب کل سطح پوست رو می پوشونه و اجازه رد و بدل کردن گرمایی و تعریق موقع خواب رو به پوست نمی دن که در این هنگام پوست دچار مشکل می شه. 

با بروز مشکل انسدادی شکلای جور واجور مشکلات دیگه مانند جوش زدن اتفاق می افته که در بیشتر مواقع این جوشا چرکی و وابسته به ریشه مو هستن. قمری گفت: با بروز تعریق هنگام خواب مواد آرایشی روی پوست حساسیت هم بوجود میاره. به صورتی که حتی ممکنه مالیده شدن این مواد به پتو آلودگی بسازه و موندگاری اون در طولانی مدت خصوصا در مواد آرایشی بدون کیفیت و ارزون منبع آلودگی، عفونت و آلرژی باشه.

ایشون گفت: آلودگیا و مواد آرایشی باعث آسیب به پوست می شن و با تکرار اون لایه های پوستی در هم می شکنن؛ چین و چروک و در آخر پیری زود رس پوست صورت ایجاد می کنن.

متخصص پوست در آخر گفت: خانوما باید حتما قبل از خواب صورت و پوست خود رو مواد آرایشی و دیگه آلودگیا پاک کنن. چون پاک کننده ها منافذ پوست رو خوب باز می کنن و به سرحالی اون کمک زیادی می کنن.

.

منبع : migna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *