آسیب های ناشی از میوه های آلرژی زا | رژیم غذایی

آسیبای به وجود اومده به وسیله میوه های آلرژی زا

  میوه هایی که باعث بروز آلرژی در بدن کودکان می شن رو می شناسین؟ با اونا آشنایی دارین و درمورد آسیبا و مشکلات به وجود اومده به وسیله مصرف اونا به وسیله خردسالان اطلاعی دارین چه کارایی در این مورد باید انجام بدیم ؟

 دکتر جعفریان متخصص تغذیه گفت: پرتقال، کیوی، توت فرنگی از میوه های دارای علائم آلرژیک هستن و خربزه، موز و طالبی هم می تونن علائم آلرژیک رو به صورت ناچیز در کودکان بسازن و کودک ممکنه با خوردن هر کدوم از این میوه ها از خود عکس العمل و آلرژی نشون بده.

: این موضوع به سیستم ایمنی کودک در رابطه می شه و به خاطر همین هرچه سیستم ایمنی بدن کودک ضعیف تر باشه، ممکنه به میوه آلرژی بیشتری نشون بده.

جعفریان در مورد علائم آلرژیک گفت: نشونه ها از حالت ناچیز تا شدید در فرد متغییره و ممکنه به صورت التهاب,تغییر رنگ در گونه و پوست, آبریزش بینی,چشم و حتی مشکلات تنفسی و شوک در موقعیت زیاد و شدیدتر باشه.

این متخصص تغذیه در آخر گفت: والدین باید به موضوع آلرژیک بودن میوه در کودکان دقت کنن تا وقتی که یه نوع از میوه رو واسه اولین بار به کودکشون میدن، از این مشکل پیشگیری کنن. هم اینکه کیوی، پرتقال و توت فرنگی نباید به کودکان زیر یه سال داده شه، چون علائم آلرژیک اونا بسیار بالا هستش. واسه کودکان زیر ۶ ماه هم مصرف میوه ممنوعه و پس از اون در هر ماه میوه ای خاص در برنامه غذایی باید گذاشته شه.

باشگاه خبرنگاران جوون

.

منبع : hidoctor.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *