آسیب های ناشی از گریم در بازیگران | بیماری

: آسیبای به وجود اومده به وسیله گریم در بازیگران

بازیگران و هنرپیشهایی که گریم می کنن باید بدونن که این آسیبای زیادی به پوست اونا وارد می کنه و مواد شیمیایی موجود در مواد گریم می تونه باعث مشکلات زیادی در بدن اونا شه

کارشناسان اعلام کردن به کار گیری گریمای آرایشی و یا حتی رنگای آرایشی که خیلی از والدین از اونا واسه طراحی روی صورت کودکان خود در جشنا استفاده می کنن می تونه دلیل ابتلای آدما به مریضی سرطان شه.

جالبه بدونین، بیشتر این اجناس باعث ایجاد جوش، تومورهای سرطانی و حتی سرطان سینه در بانوان می شه.

بررسیا نشون میدن، کارشناسان موادی چون پارابن و فتالات رو که به طور گسترده در اجناس آرایشی بهداشتی استفاده می شه رو عامل جدی دچار شدن به سرطان و بقیه بیماریا در افراد می دونن.

براساس تحقیقات محققان دانشگاه بیل اجناس آرایشی بهداشتی و کالاهایی که واسه گریم صورت بکار میره دارای سمومی درون خود هستن که می تونه افراد رو در برابر دچار شدن به شکلای جور واجور سرطانا بذاره.

در اجناس آرایشی معمولا از پارابن واسه جلوگیری از رشد کپک و باکتری استفاده می شه هم اینکه از ماده شیمیایی دی اتیل فتالات که در زنان باعث دچار شدن به سرطان می شه.

به کار گیری این نوع اجناس آرایشی هم اینکه می تونه دلیل مشکل در هورمونای بدن,بروز مشکلات مادرزادی, مشکلات عصبی بین تکامل جنین در زنان باردار ,حتی نازایی در زنان شه.

موارد زیادی از بروز مشکلات پوستی و آلرژی مخصوصا در کودکان در نتیجه به کار گیری این نوع اجناس رنگی تا حالا در دنیا اتفاق افتاده.

از این رو پزشکان پیشنهاد می کنن افراد حتماً قبل از به کار گیری این اجناس اونا رو مورد تست آلرژی بکنن و همینطور مدت زمان به کار گیری اونا رو بسیار محدود کنن و در صورت بروز هرگونه التهاب خیلی سریعً به مراکز درمانی مراجعه کنن.

تا حالا هنرپیشهای زیادی در دنیا در اثر به کار گیری اجناس گریم دچار آسیبای پوستی شدید و حتی بیماریای طولانی دراز مدت شدن.

منبع : دکتر سلام

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *