آشنایی با اثرات جانبی قرص‌های لاغری | بیماری

 

 

آشنایی با اثرات جانبی قرصای لاغری

کسائی که مشکل اضافه وزن دارن، بیشتر دوست دارن روشای مختلفی رو واسه کاهش وزن تجربه کنن تا به نتیجه دلخواه خود برسن.

یکی از این موارد قرصای لاغریه که بسیار در مورد اونا تبلیغ می شه. با اینکه به ادعای تولیدکنندگان، این قرص لاغری می تونن نتیجه زیادی در کاهش وزن داشته باشن، اما اثرات جانبی و خطرناک قرص لاغری رو نباید از نظر دور داشت. قبل از مصرف هرگونه قرص لاغری از مشکلات جانبی اون باخبر شید.

 

قرص لاغری چیه؟

قرصای لاغری همون داروهایی هستن که از داروخونه، با نسخه دکتر و یا به صورت آنلاین قابل جفت و جور هستن. به دلیل سهولت دسترسی به قرص لاغری از راه آنلاین یا جفت و جور اون از فروشگاه ها، بیشتر افراد وسوسه می شن مصرف این قرصا با اسمای جور واجور رو تجربه کنن.

 

قرصای لاغری شامل مواد مختلفیه که کل اونا باعث کاهش وزن می شه. در عین حال روش کاهش وزن در قرصای لاغری جور واجور فرق داره. مثلا می گن بعضی از قرصای لاغری با کاهش اشتها و کم خوردن به کاهش وزن کمک می کنن در حالی که بقیه قرصا، مانع جذب چربی در بدن می شن.

 

اثرات جانبی مصرف قرصای لاغری

یکی از دلایلی که افراد در مصرف قرصای لاغری دچار دودلی می شن، احتمال تاثیر جانبی خطرناک قرصای لاغریه.خیلی از این قرصا با نام مکملای غذایی بدون استانداردهای دارویی هستن.خیلی از این قرصا فقط با عنوان مکمل غذایی، قبل از اثبات تاثیر و ایمنی اونا روونه بازار شده، به فروش می رسن که به خصوص نوع جدید اونا خطرات جانبی داشته و سلامت افراد رو تهدید می کنن.

 

 

اثرات جانبی قرصای لاغری در افراد جور واجور متفاوت و یعنی:

• افزایش ضربان قلبقرصای لاغری

• افزایش اندازه فشار خون

• بی خوابی

• عصبانیت

سردرد

سرگیجه

• ضعف

• تغییر مزه دهن

خشکی دهن

• بی حسی پوست

• تهوع

• گرفتن عضلات شکم

• اسهال و دیگر مشکلات دستگاه گوارش

مشکلات کبد

 

 

علائم فوق بسته به نوع داروی کاهش وزن در هر فرد فرق می کنه. هم اینکه توجه به این نکته مهمه که چون مصرف این قرصای لاغری به یه وقتی کوتاه در نظر گرفته شده، افزایش مدت استفاده اثرات جانبی دیگری رو به دنبال داره. اگه از قرصای لاغری استفاده می کنین، دستور به کار گیری اونو با دقت بخونین.

 

امتیازات و مشکلات به کار گیری قرصای لاغری

تصمیم درباره مصرف قرصای لاغری حتی با داشتن باخبر شدن از احتمال خطرات به کار گیری اون کار سختیه. در عین حال به دلیل این که امروزه خیلی از این اجناس دارای تاثیر و خطرات احتمالی هستن به معنی این که هیچکی نباید از اونا استفاده کنه، نیس.

 

آدمایی که شاخص توده بدنی اونا (یعنی وزن برحسب کیلوگرم÷ قد برحسب متر به توان ۲) بیشتر از ۳۰ه و اونایی که سلامتی شون به دلیل زیاد شدن وزن در برابر خطره مثلا دچار دیابت یا افزایش فشار خون شدن بهتره از این قرصای لاغری استفاده کنن. واقعیت اینه که این قرصای لاغری رو باید به همراه یه رژیم سالم و تمرین ورزشی منظم مصرف کرد تا اثر داشته باشه.

 

اگه از داروهای دیگری استفاده می کنین، تاثیر تداخل دارویی رو در نظر داشته باشین و قبل از مصرف حتما با دکتر خود مشورت کنین تا شما رو در کاهش بیشتر وزن و نوع قرص لاغری راهنمایی کنه.

به هر حال، حتی در صورت انتخاب درست قرصای لاغری، متوسط کاهش وزن با این روش ۱۰-۵ درصد وزن یه فرد هستش که با تغییر رژیم غذایی و ورزش حاصل شده و همین مقدار تاثیر زیادی روی کاهش فشار خون و اندازه گلوکز داره.در عین حال آدمایی که قرص لاغری رو مصرف می کنن اما سبک زندگی خود رو تغییر نمی ده، تضمینی وجود نداره که به نتیجه دلخواه برسن.

منبع:hamshahrionline.irدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *