آشنایی با اصول افسردگی | بیماری

: سرویس سلامت آکا ایران به نقل از دکتر سلام:

: آشنایی با اصول افسردگی

نشونه هایی رو که به شما اخطار میده وارد مرحله افسردگی شدین شناسایی کنین. این نشونه های خیلی زود در افراد جور واجور فرق داره یکی از اونا ممکنه بدخوابی باشه. نشونه دیگه سختی در تمرکز کردنه یا اینکه شخص زودرنج و تحریک پذیر بشه. این نشونه حتی می تونه دلیل وجود غده ای در گلو یا معده باشه. پس نشونه های افسردگی ممکنه منحصر به فرد باشه. به هر حال به محض مشاهده هر نشونه ای به دنبال تشخیص دلیل اون برید و به خود نگید چیزی نیس و کلکش کنده میشه. به خودتون نگید که باید در برابر  این نشونه ها مقاومت کنین حتی یه بار مراجعه به دکتر می تونه مانع سقوط شما به پرتگاه افسردگی شه.
واسه خود نظامی پیشگیرانه در نظر بگیرین و با روان درمانگری که می تونین به اون اعتماد کنین و اصول افسردگی رو درک می کنه آشنا شید. هم اینکه با روان دکتر یا پرستاری مجرب که با آخرین پدیده های دارویی آشناست در رابطه باشین.
یادتون باشه که کمرویی و شرمساری از بیان نیاز به دریافت کمک یکی از مشکلات مریضی شماس. پس تلاش کنین از دشمن خود یعنی افسردگی باهوش تر باشین.
زندگی کردن با اصول یاد شده سخته و نیاز به تعهدپذیری واسه ایجاد تغییر در روش زندگی داره. یعنی اینکه قبول کنین چیزی که درباره خود تصور می کنین افسردگی تون رو شدید شدن
می کنه و فقط شمائید که باید وقت و انرژی قابل توجه ای واسه خودآزمایی تخصیص بدین. هم اینکه باید خودآگاهانه به یاد گرفتن مهارتای نوین بپردازید تا بتونین عادتای گذشته رو تغییر بدین. یاد گرفتن مهارتای نوین هم سخته ولی ممکن است. صبور باشین و از فصول قبل به خاطر بیارین که محققان ناچار بودن به مدت سه ماه تمرین تردستی افراد رو در نظر بگیرن تا بتونن فهمیده باشن که مغزشون چیجوری رشد می کنه و حتی در اونقدر موقعیتی هم تمرین کردن به مدت سه ماه آدم رو به یه تردست خوب مبدل نمی کنه. پس لازمه مهارتای جدید خود رو واسه یه مدت طولانی تمرین کنین و در این مدت ممکنه احساس اضطراب و ناراحتی هم بکنین. یادتون باشه یاد گرفتن هر فن جدیدی ممکنه همین مشکلات رو به دنبال داشته باشه ولی با تمرین کافی مهارت ها جزئی از وجود شما می شن و کم کم از بند افسردگی رهایی پیدا می کنین.

این مطلب به وسیله  مجله پزشکی دکتر سلام جفت و جور شده. به کار گیری اون فقط با ذکر منبع دکتر سلام(hiDoctor.ir) مجازه

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *