آشنایی با امراض مربوط به پا | بیماری

:  

از مشکلات جور واجور پا اطلاعی دارین خارش پا ,  تغییر رنگ پوست پا ,  چماقی شدن انگشت پا ,  درد انگشت شست پا ,  حملات درد شدید در مفصل انگشت شست , پوسته پوسته شدن بین انگشتان پا از جمله امراض جور واجور پا هستن بهتره با روشای مراقبت از پا آشنا شید.

-پوسته پوسته شدن بین انگشتان پا

عفونتای قارچی عادی ترین دلیل  خارش و پوسته پوسته شدن در انگشتان پاها هستش و بیشتر در آدمایی که کفشای تنگ بسیار می پوشند و عرق می کنن به وجود میاد. در حالی که عفونت پا مسریه اما میشه اونو خیلی راحت با داروهای ضد قارچ درمان کرد. در بعضی موارد، خارش پا ممکنه از یه عکس العمل آلرژیک به کرما و یا مانند مریضی پسوریازیس به وجود اومده به وسیله مشکل ایمنی بدن باشه.

۲-تغییر رنگ پوست پا

هنگام دچار شدن به جوش پوستی یا عفونتای قارچی پوست مایل به قرمز و پوسته پوسته شه،  در مریضی رینود هم دنباله ای از تغییر رنگ در پوست در عکس العمل به سرما یا استرس به وجود میاد . منطقه آسیب دیده ممکنه شروع به احساس سردی و بی حسی و در آخر جریان خون رو محدود کنه. بعضی وقتا که گردش خون بهبود پیدا میکنه، پوست ممکنه قبل از برگشت به حالت عادی به رنگ قرمز تبدیل شه که ممکنه نشونه اولیه یه مریضی جدی تر مانند آرتریت روماتوئید و یا لوپوس باشه.

۳-چماقی شدن انگشت پا

چماقی شدن  انگشتان پا شامل تغییر در مناطق دور و بر پا و در انگشت یا ناخن انگشته. علایم عادی چماقی شدن ناخن عبارتند از نرم شدن بستر ناخن، برآمدن نوک پا و خم شدن ناخنا به شکل یه زاویه تیزه. اکثریت خیلی از موارد بنیادی چماقی شدن از بیماریای قلب و ریه س که سطح اکسیژن در خون رو کم می کنه

۴-سوز در پا

احساس سوزش پا چه به صورت ناچیز  (بی حسی و سوزن سوزن شدن)  یا  شدید (درد شدید که حتی می تونه خواب رو دچار مشکل کنه) فرق داشته باشه.سوزش در پاها در حالت شدید می تونه نشونه ای از آسیبای عصبی به وجود اومده به وسیله دیابت یا بیماریای گردش خون موسوم به مریضی شریانی محیطی (PAD) باشه. استراحت کردن و بالا بردن پای خود واسه کم شدن نشونه های خوبه. علاوه بر این، حموم کردن و گذاشتن پای خود در آب سرد هم می تونه درد و سوزش رو کم کنه.در صورت تکرار سوزش حتما به دکتر مراجعه کنین.

۵-درد  انگشت شست پا

حملات درد شدید در مفصل انگشت شست پا می تونه یه فرم پیچیده ای از آرتریت به عنوان نقرس رو نشون بده. علائم نقرس شامل درد شدید مفاصل پس از یه ناراحتی طولانیه و بیشتر در شب و بدون هیچ گونه اخطاری اتفاق می افته. آرتریت روماتوئید می تونه توضیح دیگری واسه اون باشه، که به عنوان علائم اولیه تمایل دارن که بر پا و مفاصل انگشت اثر بذارن.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *