آشنایی با ۱۰ ادویه چربی سوز | تغذیه سالم

آشنایی با ۱۰ ادویه چربی سوز

مصرف بعضی از شکلای جور واجور ادویه، باعث افزایش سوخت و ساز بدن می شه و از طرفی اشتها رو کم می کنه؛ اینطوری از فعالیت دوباره سلولای چربی پس از کاهش وزن جلوگیری می کنه.

آشنایی با ۱۰ ادویه چربی سوز

ادویه مناسب واسه چربی سوزی

به نقل از سایت «MSN»، یه متخصص تغذیه به نام دکتر «مرلین گلن ویل» چند ادویه چربی سوز رو معرفی می کنه.

جینسینگ: مخصوصا جینسینگ سیبری با بالا بردن اندازه انرژی و تسریع روند سوخت و ساز بدن، چربی سوزی رو زیاد می کنه. این ادویه وقتی که فرد نیاز به انرژی داره، اونو تامین و با استرس و خستگی مقابله می کنه.

از اونجا که در بعضی از زنان مصرف جینسینگ باعث تپش قلب می شه، نباید بیشتر از چند هفته ازش استفاده کرد.

دارچین؛ این ادویه اندازه گلوکز خون رو کم می کنه و مقاومت به انسولین رو در بیماران گرفتار به دیابت نوع ۲ کم می کنه.

اما اگه قرص رقیق کننده خون مصرف می کنین، از مصرف زیاد دارچین دوری کنین.

فلفل مشکی:«پپرین» فلفل مشکی مثل کپساسین موجود در فلفل قرمز، باعث ایجاد گرما می شه. این گرما از ایجاد سلولای جدید چربی جلوگیری می کنه.محققان فکر می کنن به کار گیری ترکیب فلفل مشکی با ادویه شامل کپساسین به اندازه پیاده روی ۲۰ دقیقه ای، چربی می سوزونه.

قاصدک: خیلیا تصور می کنن قاصدک یه علف هرزه اما جالبه بدونین که به طور سنتی از ریشه ها و برگای اون واسه درمان نفخ و مشکلات گوارشی استفاده می شه. این گیاه شامل فیبر و غنی از ویتامینای D،C،A و B کمپلکس و پر از مواد معدنی مانند آهن، منیزیم، روی، پتاسیم، منگنز و مسه. مصرف قاصدک واسه زنائی که در شرف یائسگی قرار دارن، خوبه. اما به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که این گیاه اشتها رو زیاد می کنه.

خردل: این گیاه از خونواده چلیپایی هاست. این خونواده شامل کلم برگ، گل کلم وکلم بروکلی می شه. کپساسین موجود در اون روند سوخت و ساز رو تسریع می کنه و خاصیت چربی سوزی داره.

زردچوبه: کورکومین موجود در اون مانع از رشد دوباره سلولای چربی پس از کم کردن وزن می شه و این می تونه بسیار به درد بخور باشه چون خیلی از افراد پس از کم کردن وزن، دوباره دچار اضافه وزن می شن.

زنجبیل:این ریشه گیاهی هم به دلیل تاثیرگذاری مشابه کپساسین، باعث افزایش سوخت و ساز بدن می شه.

زیره: یافته های بررسیا نشون میده مصرف روزی یه قاشق چای خوری زیره با ماست به مدت ۳ ماه، باعث کاهش بیشتر از یک و نیم کیلوگرم وزن می شه.

فلفل قرمز؛ «کپساسین» ماده موجود در فلفل قرمزه که باعث ایجاد گرما می شه و با کم شدن اندازه چربی خون، با چاقی بیشتر از اندازه مقابله می کنه. گرما ایجاد شده از راه کپساسین، چربی رو می سوزونه و باعث افزایش سوخت و ساز بدن (افزایش ۵ درصدی) و چربی سوزی (افزایش ۱۶ درصدی) می شه.

هل: مصرف این ادویه باعث چربی سوزی می شه. علاوه بر اون واسه سیستم هاضمه خوبه و نفخ معده رو نابود می کنه./ روزنامه خراسان

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *