آشنایی با ۱۱ خاصیت گل کلم | سبزیجات

آشنایی با ۱۱ خاصیت گل کلم

گل کلم، شامل مقادیر خیلی از آنتی اکسیدانا بوده که می تونن از دچار شدن به شکلای جور واجور سرطان ها، مریضیای قلبی و سکته مغزی پیشگیری کنن.

گل کلم، گیاه بومی شمال شرق مدیترانه الان در بیشتر کشورها کشت می شه.

گل کلم رو میشه خام، پخته یا به صورت ترشی مصرف کرد هر چند که ارزش غذایی گل کلم خام بیشتره.

 

۱- پیشگیری از سرطان

مصرف گل کلم، احتمال دچار شدن به شکلای جور واجور سرطانا به خصوص سرطانای پروستات، سینه، روده، تخمدان و مثانه رو کم می کنه. محققان کانادایی در بررسیای خود به این نتیجه رسیدن مصرف نصف پیمانه گل کلم در روز، احتمال دچار شدن به سرطان پروستات رو تا ۵۲ درصد کم می کنه.

مصرف گل کلم همراه با زردچوبه در سلامتی مردان موثره

سرطان پروستات دومین عامل مرگ از سرطان در مردان آمریکا هستش. هرساله ۵۰۰۰۰۰ مرد بر اثر سرطان پروستات می میرن که این آمار نسبت به هند که در رژیم غذایی خود از گیاهان خونواده براسیکا و ادویه جات استفاده می کنن، بیشتره. ترکیب گل کلم و زردچوبه بسیار خوشمزه و خوش طعم هستش. بهترین راه واسه جفت و جور این غذا به این صورته که اول گل کلم رو تیکه، تیکه می کنیم و واسه تقریباً ۵ تا ۱۰ دقیقه اونو نگه می داریم. این مرحله دلیل تولید فنیل ایزوتیوسیانات (phenethyl isothiocyanate) می شه که به کاهش رشد سلولای سرطانی کمک می کنه. این ماده وقتی که گل کلم تیکه شده باشه تولید می شه اما با گرم کردن اون تولیدش متوقف می شه. مقداری زرد چوبه به اون اضافه می کنیم و روی حرارت ملایم با اضافه کردن کمی سبزیجات به مدت ۵ دقیقه گرم می کنیم و بعد همراه با کمی نمک، فلفل و روغن زیتون اونو خوش طعم تر کنین.

 

۲- کمک به هضم بهتر

گل کلم

منبع : tebyan.net

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *