آشنایی با ۵ گیاه دارویی | خواص و روش پرورش آن | تغذیه سالم

آشنایی با ۵ گیاه دارویی، خواص و روش پرورش اون

همه چیز از روزی شروع شد که الیزابت میلارد از کار در مزرعه خسته و کوفته بود، ازشهر نفرین شده ایی که در اون گیر کرده بود احساس بیزاری می کرد. به چندتا از از برگای گیاه ریحان مقدس چنگی زد و درون دهنش چپاند. چند دقیقه بعد، به شکل عجیبی خودشو پرانرژی احساس کرد. میلارد نویسنده کتاب داروخونه حیاط پشتی میگه، دقیقا از همون لحظه متوجه خاصیت دارویی این گیاه و گیاهان دیگه شدم.

برایان هتریک هم قدرت درمانی گیاهان رو به عینه مشاهده کرده. شغل اون پرورش خیلی از این میوه ها و سبزیجات است، که در مرکز درمانی بقراط در غرب ساحل پالم، به خدمت گرفته می شه و تاکید اونا بر خواص دارویی گیاهان است. هتریک، که در گروه پزشکان طب گیاهی جای داره، عقیده داره طبیعت وسایل بسیار قدرتمندی واسه تقویت سیستم ایمنی بدن در اختیار ما قرار داده که می تونه شما رو قوی و سالم نگه داره. بهترین روش به خدمت گرفتن خواص دارویی گیاهان، پرورش اونا در باغچه حیاط خودتونه.

حالا خوبیش اینه، واسه پرورش بعضی دانه ها و گیاهان کوچیک که خواص گیاهی فوق العاده ایی دارن، احتیاجی به استعداد و مهارت خاص باغبانی نیس. اینجا هتریک و میلارد لیستی از گیاهانی که علاوه بر خواص فوق العاده دارویی به سهولت هم رشد می کنن رو گفتن. واسه حصول بهترین نتیجه از اجناس تازه، رسیده و خامی که خودتون پرورش دادین، بخورین.

سیر

سیر

خواص قوی: آنتی باکتریال، ضدمیکروب و ضدقارچ که در عین حال التهاب رو هم کم می کنه. تحقیقات نشون دهنده اون هستش که سیر می تونه خطر دچار شدن به سرطان ریه، پروستات رو کم کنه، ورم مفاصل و استخوانی رو تخفیف بده و بعضی سلولای سرطانی رو ویرون کنه. یافته های اولیه نشون دهنده اون هستش که سیر می تونه از اندازه بالای کلسترول کم کنه و فشار خون رو در افراد گرفتار به فشار خون کم کنه.

مصرف روزانه: طبق تحقیقات منتشر شده در مجله دکتر خونواده امریکا، مصرف منظم سیر مانع از بروز سرماخوردگی های شایع می شه. میلارد میگه، وقتی که احساس مریضی می کنه سیر رو ساطوری کرده، اجازه میده تا ۱۵ دقیقه به همون حالت بمونه تا ترکیبات اون فعال شه و گسترش یابد و بعد مثل یه قرص اونو قورت میده. این کار واسه روابط شخصی عالی نیس، اما واسه سرماخوردگی به شکلی باورنکردنی موثره. در ادامه اضافه می کنه که حالا ۱۰ ساله سرما نخورده!

راهنمای پرورش: در بهار یا پاییز، دانه سیر رو به صورت آنلاین یا از کشاورزهای محلی و یا از فروشگاه های اجناس کشاورزی جفت و جور کنین. ( از ریشه گل سیر که سم پاشی شدن استفاده نکنین چون اونا بیشتر جوونه نمی زنن.) یه حبه سیر رو وردارین، طوری که قسمت تیز اون بالا قرار گیرد تا عمق ۸ تا ۹ سانت در زیر خاک فرو ببرین و بعدی رو با فاصله ۵۰ سانت از اولی بکارید. اگه در پاییز مبادرت به کاشت سیر کردین، سطح خاک رو با کودهای گیاهی (کاه، یونجه خشک، برگ خشک یا علفای زده شده) بپوشونین تا در زمستون گرم بمونه. وقتی که در بهار ریشه پیچک مانند اون ساقه دار شد تا گل کنه، اونو با قیچی باغبانی بزنین تا مواد مغذی اون در خود سیر بمونه و به گلِ سیر منتقل نشه. ۲ هفته دیگه هم صبر کنین؛ بعد ریشه سیر رو از زمین خارج کنین و محصول خود رو برداشت کنین.

جوونه ی بروکلی

جوونه ی بروکلی

خواص قوی: جوونه ی بروکلی شامل ذخیره قدرتمندی از سولفارفانه که منابع ضد سرطانی طبیعی بدن رو تحریک کرده و رشد تومورهای سرطانی رو متوقف می سازه. محققان دانشگاه جانز هاپکین، جوونه ی بروکلی که پر از آنزیمای به درد بخور، ویتامینا و مواد معدنیست رو یکی از قدرتمندترین منابع ضدسرطانی دور و بر ما می دونن. جوانه های بروکلی قند و کلسترول رو کنترل می کنه که در آخر منتهی به کاهش خطر دچار شدن به بیماریای قلبی می شه. جوانه های بروکلی ۱۰ تا ۳۰ مرتبه قوی تر از بروکلیای رسیده هستن چون اونا در بالاترین درجه قوت خود هستن.

مصرف روزانه: طبق دو مورد از تحقیقات جداگونه در این مورد، سولفارفان علائم تنگی نفس و مشکلات تنفسی رو تخفیف میده چون روند فشار اکسیداسیون و التهاب رو از راه عبور هوا خارج و بیرون هدایت می کنه.

راهنمای پرورش: در هر فصلی از سال که هستین، ۱/۲ فنجون دانه جوونه ی کلم بروکلی رو درون کوزه ایی دهن گشاد بریزین و درب اونو بذارین. ۲ فنجون آب روی اون بریزین و اجازه بدین به مدت ۸ ساعت بمونه. بعد اونو آبکش کنین. دوباره روی اون ۲ لیوان آب بریزین و این روند رو ۲ بار در روز و در ۳ روز متوالی تکرار کنین. پس از ۳ روز ساقه یا ریشه اونا به اندازه ۱.۵ تا ۲ سانت قد میکشن و شیرین ترین، نرم ترین و مغذی ترین گیاه رو براتون به ارمغان میارن. نتیجه اون تقریبا ۲ فنجون بروکلی در عرض ۷۲ساعته! اجازه بدین آب جوانه ها گرفته شه، بعد اونا رو در ظرفی دردار ریخته و در یخچال نگه دارین. اینجوری می تونین اونا رو به مدت ۵ روز در یخچال نگه دارین و به مرور استفاده کنین.

نعناع

نعناع

خواص قوی: طبق دو مورد از تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۱۲، نعناع با خواص ضد سرطانی هم اینکه ترکیبات شامل کارتنوئید و رتینوئیدِ خود اثرات داغون کننده سرطان پروستات و کبد رو دفع می کنه. طبق یافته ها از دیگر ترکیبات نعناع رزمارنیک اسیده که رادیکالای آزاد رو از بین برده و التهاب رو کم می کنه، علائم آلرژیای فصلی رو تا حد زیادی محو می سازه. تحقیقات اولیه آزمایشگاهی نشون دهنده اون هستش که روغن نعناع فلفلی تاثیر داروهای ضدعفونت رو زیاد می کنه.

خواص روزانه: نعناع گوارش رو آسون کردن می کنه. طبق تحقیقات منتشر شده در سال ۲۰۱۲، چگونگی کارکرد نعناع در آسون کردن گوارش با شل کردن بافت عضلانی مجرای گوارشی همراه س تا گرفتگیا باز شه، گازها رها شه و دردهای شکمی حتی در آدمایی که از سندرم روده ی تحریک پذیر رنج می برن، درمون یابد. میلارد عقیده داره که نعناع بهترین چیزیه که پس از زیاده رویای شب کارناوال میفهمید نباید اینقدر غذا می خوردید، می تونین بخورین.

راهنمای پرورش: در بهار، یه گیاه جوون نعناع بخرین و در گلدان بکارید. اجازه بدین آفتاب به صورت مایل بر گلدان شما بتاند و نه کامل، هرچند همیشه پرورش گیاهان و گسترش انرژی وقتی که در برابر تابش آفتاب قرار گیرند، شکل میگیره، اما چند روز هم اونا رو در سایه بذارین تا استراحت کنن. گیاهان از ریشه های خیس بدشون میاد!

مارچوبه

مارچوبه

خواص قوی: این ساقه باریک و قلمی همیشه شامل بالاترین سطح گلوتاتیون، ترکیبات ضدمسمویته که سموم از جمله سموم تولید کننده سرطان و رادیکالای آزاد رو از بدن دفع می کنه. هم اینکه مارچوبه از خواص ضدالتهابی برخورداره و همین موارد اونو در بالاترین جایگاه جنگنده ترین گیاهان علیه بیماریای طولانی مثل دیابت نوع ۲، بیماریای قلبی و بعضی سرطانا قرار داده. مارچوبه هم اینکه پر از ویتامین B، فولیت، ویتامینC ، ویتامین K، کلسیم، زینک، منیزیم، سلینیوم و آهنه.

خواص روزانه: مارچوبه می تونه درمون بخش سردردها و اثرات داغون کننده مصرف الکل باشه. محققان کره ایی به این نتیجه رسیدن که مارچوبه سطح آنزیمی که ترکیبات الکل رو شکست می خوره رو زیاد می کنه.

راهنمای پرورش: این گیاه جاودانی رو یه بار بکارید و ۲۵ سال ساقه های اونو برداشت کنین. در اوایل بهار، یه گیاه یکساله تاجدار مارچوبه بخرین و در نقطه ایی از حیاط که خشک و آفتاب گیره، بکارید. تاج مارچوبه رو تا ۸ سانت در خاکی غنی یا خاک شنی بذارین. اونا رو در ۴ ردیف و به فاصله ۳۵ سانتی از همدیگه بکارید. اونا رو با ۸ سانت خاک محدود کنین. پس از ۲ هفته، خاک بیشتری روی اونا بریزین چون ساقه های مارچوبه در تلاشند که از خاک سر برآرند. مقداری کود گیاهی روی اونا بریزین و به طور منظم آب بدین. هتریک پیشنهاد می کنه که تا ۲ سال اول به ساقه های مارچوبه دست نزنین تا ریشه های قوی تری و پرانرژی تری پیدا کنن. وقتی که زمان برداشت محصول شد، از یه چاقوی تیز استفاده کنین و ساقه ها رو از انتها قطع کنین.

ریحان

ریحان

خواص قوی: خواص آنتی اکسیدانی، آنتی باکتریال و ضدالتهابی، علاوه بر اینا بتا-کاروتین و منیزم موجود در ریحان نقشی کلیدی درمحافظت از سلولا در برابر سکنی گزیدن بیماریایی مثل بیماریای قلبی، آسم، ورم مفاصل و استخون، روماتوئید و التهابات روده ایی رو دوش داره.

خواص روزانه: ریحان به آرامش سردرد کمک می کنه. مشخص شده که کارکرد ترکیبات موجود در ریحان موسوم به اوژنول در خنثی کردن فعالیت آنزیمای سایکلوکسیژن مثل تاثیر داروهای بدون نسخه ایی مانند آسپرین و ایبوپروفن است. میلارد واسه تخفیف سردرد جویدن برگای ریحان رو پیشنهاد می کنه.

راهنمای پرورش: بیشتر از ۶۰ نوع گونه جور واجور ریحان در جهان هست اما میلارد ریحان شیرین ایتالیایی، ریحان شیرین، ریحان تایلندی و ریحان بنفش رو بهتر می دونه. گیاه جوون ریحان رو در فصل بهار خریداری کنین و بدون این دست اون دست کردن در حیاط بکارید، از خاک استاندارد باغبانی استفاده کنین. به جای آبیاری برگا، خاک رو آبیاری کنین چون اونا مستعد آفت هستن. منتظر باشین ریحانا تا ۱۴ سانت بلند شن، البته این بستگی به گونه های جور واجور ریحان متغییره.

/ healthmag.ir

.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *