آشنا شدن با علائم مصرف بیش از حد شکر | بیماری

: آشنایی با علائم مصرف زیادتر از اندازه شکر

در مصرف شکر باید با احتیاط باشیم واسه این موضوع مطلبی راکه از مصرف زیادتر از اندازه شکر هست رو واسه شما دوستاران سایت تالاب دیدن کنین

در بدن محطاتصور خیلیا اینه که فقط دیابتیا قند خونشون بالاست. اما واقعیت این نیس هر فردی ممکنه این مشکل رو داشته باشه و متوجه آسیبایی در عصب، رگای خونی و بعضی از اندامای بدن بشه. پس اول با علائم مصرف زیادتر از اندازه شکر آشنا بشین و بعد واسه رفع مشکل دست به کار شین.

به گزارش تالاب: تصور خیلیا اینه که فقط دیابتیا قند خونشون بالاست. اما واقعیت این نیس هر فردی ممکنه این مشکل رو داشته باشه و متوجه آسیبایی در عصب، رگای خونی و بعضی از اندامای بدن بشه. پس اول با علائم مصرف زیادتر از اندازه شکر آشنا بشین و بعد واسه رفع مشکل دست به کار شین.

علائم مصرف زیادتر از اندازه شکر

همیشه گرسنه اید

قند خون بالا از ورود گلوکز به سلولا پیش گیری میکنه. در نتیجه بدن انرژی دریافت نمیکنه و دائم درخواست غذا میکنه.

خستگی بیشتر از اندازه

وقتی قند خون بالا باشه بدن نمیتونه خوب گلوکز جذب و ذخیره کنه. در نتیجه سلولای بدن سوخت لازم رو دریافت نمیکنن و این باعث میشه فرد همیشه احساس خستگی کنه.

تکرر ادرار

اگه قند خون بالا باشه کلیه نمیتونه مایعات رو جذب کنه پس بدن تلاش میکنه غلظت گلوکز رو در خون و سلولا برابر کنه، خون رو با مایع داخل سلولی حل کنه و غلظت گلوکز رو به حالت نرمال برگردونه و نتیجه این فعالیتا تکرر ادرار هست.

دهن خشک و تشنگی بیشتر از اندازه

دهن خشک و تشنگی بیشتر از اندازه پاسخی به کمبود مایعات شدید هست. هیپوتالاموس که سطح کم آبی رو آزمایش می کنه و باعث تشنگی میشه به مغز سیگنال می فرسته. مطمئنا نمی تونین آب نخورین اما بهتره آب و چای بدون شکر استفاده کنین.

کاهش وزن

وقتی سطح گلوکز بالا باشه توی دوره کوتاهی دچار کاهش وزن میشین. حتی اگه غذا خیلی بخورین و کالری غذا هم خیلی باشه. چندین دلیل واسه این مشکل هست:

تکرر ادرار باعث کاهش سطح مایعات بدن میشه و در نتیجه باعث کاهش وزن میشه.

اگه سطح انسولین واسه سوخت و ساز گلوکز مناسب نباشه بدن شروع به سوزوندن چربیا میکنه.

بیماریای عفونی

عفونتای دستگاه ادراری و عفونتای قارچی هم در زنان و هم در مردان اتفاق میفته. این مشکل بیشتر در زنائی که دیابت و قند خون بالایی دارن احتمالش بیشتره. قند بالا محیط مناسبی واسه قارچ ها و باکتریها جفت و جور میکنه.

پوست خشک

قند خون بالا به دچند دلیل باعث خشکی پوست میشه:

ادرار خیلی بدن رو خشک میکنه و باعث خشکی پوست میشه.

مشکلات پوست پا نشونه تصلب شریان هست – سفت و تنگ شدن رگا و کاهش جریان گردش خون – و این مریضی معمولا در بیماران دیابتی ایجاد میشه.

رگای عصبی آسیب دیده کارکرد غدد عرق رو دچار مشکل می کنن و روی سطح آب پوست تاثیر میزارن.

دقیق شدن و فوکوس کردن روی مشکلات

قند بالا مانع از ورود گلوکز به سلولای مغز میشه پس مغز در دریافت انرژی دچار مشکل میشه و این روی سرعت تفکر و اراده کردن تاثیر میزاره.

تاری دید

تاری دید یکی دیگه از علائم خشکی بدن در اثر بالا بودن سطح قند خون هست و این روی سلولای چشم هم تاثیر میزاره. در نتیجه چشم ها توانایی تمرکزشون رو از دست میدن.

دیر خوب شدن زخما

این مشکل به دلیل آسیب رگای خونی در اثر سطح قند خون بالا ایجاد میشه. و منتهی به کاهش سرعت جریان خون در اعضای بدن مانند دست و پا و تغذیه نادرست بافتای بدن میشه.

زودرنجی

طبق تحقیقات کسائی که قند خون بالایی دارن درصد اضطراب و افسردگی بالاتری دارن. مغز وابسته به عرضه برابر گلوکز هست و بالا رفتن سطح اون روی کارکرد مغز تاثیر میزاره. در نتیجه روحیه یهو ضعیف میشه.

قند روی جذب کرومیوم که مسئول روحیه هست هم تاثیر میزاره این ماده معدنی واسه اثبات موندن سطح قند خون لازمه چون انسولین که گلوکز رو از خون پاک میکنه بدون اون نمیتونه کارکرد خوبی داشته باشه.

.

منبع : talab.org

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *