آشنا شدن با کاربردهای سنگ پا | بیماری

: آشنا شدن با کاربرده های سنگ پا

بهداشت

هممون با کاربرده های سنگ پا در شستشو و نظافت بدن آشنا هستیم. این وسیله از گذشته به عنوان یه لایه بردار واسه پاشنه پا مورد استفاده قرار می گرفته. سنگ پا یه جور سنگ آذرینه که از سرد شدن کم کم گذارهای آتشفشانی به وجود میاد و با گازهایی که از این گدازه ها متصاعد می شه داخل اون حالت متخلخل به خود میگیره. به کار گیری سنگ پا از زمان یونان باستان عادی بوده و کم کم به خاورمیانه رسیده. در این مقاله درباره کاربرده های سنگ پا و نقش اون در مراقبت از پوست و روش نگهداری از سنگ پا مطالبی رو بیان انجام میدی.

لایه برداری با سنگ پا

پوست خود رو در آب گرم خیس کنین: سنگ پا همونجوریکه از اسمش پیداست بیشتر واسه نابود کردن سلولای مرده در کف پا به خصوص پاشنه پا کاربرد داره اما واسه قسمتای دیگه مثل آرنج یا زانو که دچار خشکی شدید و تیرگی و ترک شده باشن میشه ازش استفاده کرد. این کار رو می تونین در انتهای استحمام خود انجام بدین تا این که ناحیه مورد نظر خود رو در آب گرم خیس کنین و برابر دستورات زیر عمل کنین.سنگ پا

صبر کنین تا پوست خشک و مرده نرم شه: چند دقیقه ناحیه مورد نظر رو داخل آب گرم نگه دارین تا سلولای مرده سطح پوست نرم شن و جدا کردن اونا آسون تر شه. اگه بازم سطح پوست خشکه بازم صبر کنین و در صورت نیاز دوباره آب رو گرم کنین.

سنگ پا رو خیس کنین: خیس کردن سنگ پا کمک می کنه تا بهتر روی سطح پوست حرکت کرده و به پوست آسیبی نرسونه. واسه خیس کردن سنگ پا اونو زیر شیر آب گرم بگیرین و یا همزمان با پوست خود اونو هم داخل آب بندازین.

اونو به آرومی روی ناحیه خشک بمالید:حال سنگ پا رو وردارین و روی پوست خیس خورده خود بکشین. می بینین که سلولای مرده پوست به آرومی از سطح اون جدا می شن و پوست تازه از زیر اون بیرون میاد.

پوست رو آبکشی کرده و دوباره تکرار کنین: اگه هنوز از نتیجه راضی نیستین پوست و سنگ پا رو آبکشی کنین و مرحله قبلی رو دوباره تکرار کنین. این بار از سطح دیگه سنگ پا استفاده کنین چون سطحی که در مرحله قبل استفاده کردین کارایی کمتری داره.

از مرطوب کننده استفاده کنین: پس از اون که پوستای مرده به طور کامل از سطح بدن جدا شد اونو بشورید و خشک کنین بعد بالافاصله از یه مرطوب کننده قوی مثل روغن نارگیل یا وازلین استفاده کنین تا رطوبت و نرمی پوست به سرعت از بین نره. این کار رو چند وقت یه بار انجام بدین تا پوست صاف و سالمی داشته باشین.

مراقبت از سنگ پا

پس از استفاده اونو بشورید: سلولای مرده سطح پوست با سابیده شدن به وسیله سنگ پا در داخل روزنهای اون نفوذ می کنن به خاطر همین لازمه که پس از هربار استفاده اونو بشورید تا سلولا و آلودگیای دیگه از اون جدا شه. از یه برس مناسب استفاده کنین و سطح سنگ پا رو با اون بشورید تا به طور کامل تمیز شه. کمی صابون هم به اون بزنین و بعد آبکشی کنین.

اجازه بدین خشک شه: پس از به کار گیری سنگ پا اونو خیس در محل مرطوبی قرار ندین. لازمه سنگ پا رو خشک کنین و در جایی خشک بذارین تا رطوبت جذب نکنه چون در این صورت باکتری و قارچ داخل اون رشد می کنه.

در صورت نیاز اونو بجوشونین: اگه سنگ پای شما با روشای عادی تمیز نشد اونو داخل یه ظرف آب بذارین و در گرما به مدت پنج دقیقه بجوشونین تا آلودگیای اون از بین بره. بعد اونو از آب خارج کنین و بذارین به طور کامل خشک شه بعد در قفسه حموم یا جای خشک دیگری بذارین.

سنگ پا رو عوض کنین: اگه احساس کردی سنگ پای شما ساییده شده و یا آلودگیای ان به هیچ روشی از بین نمی ره زمان اون رسیده که سنگ پای جدیدی جفت و جور کنین.

دیگه کاربرده های سنگ پا

در نابود کردن موهای زائد نقش داره: یکی از کاربرده های سنگ پا که کمتر شناخته شده نابود کردن موها زائد بدنه. یونانیان باستان از سنگ پا واسه این کار استفاده می کردن و هنوزم این کاربرد هست. به کار گیری سنگ پا یه روش طبیعی مشابه تیغ واسه این کاره که بر خلاف تیغ هیچ آسیب ای نداره و موها رو با ملایمت نابود می کنه. واسه این کار کافیه سنگ پا رو با حرکات زمونه ای به مدت سی ثانیه روی ناحیه دارای مو بمالید و تماشاگر قطع موها رو از ریشه باشین. ار هیچ دردی نداره به شرطی که با ملامیت انجام گیرد.

در جدا کردن پرز از لباس کاربرد داره: یکی از کاربرده های سنگ پا در مراقبت از لباسه. اگه لباسای پشمی شما پرز داده و دون دون شده باشه می تونین با سنگ پا اون پرزها رو جدا کنین بدون اون که آسیبی به لباس شما برسه. این کار رو با ملایمت انجام بدین تا الیاف لباس پاره نشه.

واسه تمیز کردن سنگ توالت میشه ازش استفاده کرد: اگه حاشیه های سنگ توالت منزل شما از زنجیره های سبز رنگ پوشیده شده بهترین وسیله واسه نابود کردن اون سنگ پا هستش. سنگ پا رو با حرکات رفت و برگشتی روی ناحیه مورد نظر بسابید تا آلودگی به طور کامل از بین بره. در کنار اون می تونین از لکه بر هم استفاده کنین اما یادتون نره سنگ پایی که واسه این منظور استفاده شده رو دیگه واسه بدن خود استفاده نکنین.

نمناک

.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *