بهترین سریال های دنیا

فصل تابستانه و یکی از بهترین فرصتا واسه تماشای فیلم و سریالای خارجی. صنعت فیلم و سریال مخصوصا در کشور آمریکا امروزه سریالای جذابی در ژانرهای جور واجور تولید می کنه. در این مقاله، با بهترین و پرطرفدارترین سریالای خارجی ای آشنا میشین که تا آخرین سکانس شما رو معتاد خود می کنن.

پرفروش ترین فیلمای جهان؛ ۲۵ فیلمی که گیشه رو از اون خود کردن
بهترین فیلمای علمی تخیلی از گذشته تا کنون
بهترین فیلمای عاشقانه جهان که شما رو در فضایی عاشقونه غرق می کنن
طی سالای گذشته، تماشای فیلم و سریال مخصوصا سریالای خارجی به یکی از موضوعات موردعلاقۀ مردم تبدیل شده. شاید این موج، از زمان سریال های جذابی چون فرار از زندان، لاست و ۲۴ شروع شد و حالا به سریالای جذاب دیگری چون برکینگ بد، بازی تاج وتخت (گیم آو ترونز) و وست ورلد رسیده.

هم زمان، استفادۀ رو به رشد از گوشیای هوشمند و تبلتا و ارتقای فرهنگ به کار گیری این وسایل الکترونیکی نشون میده بیشتر مردم در بخش کلی ای از زمان بیداری، یه صفحۀ نمایش پیشِ روی خود دارن. به زودی تماشاگر تماشای دراز مدت محتوای ویدئویی یا به اصطلاح «تماشای ماراتن گونۀ فیلم و سریال» هستیم. با این اوصاف، مخاطبان ساعتا به صورت پیوسته، محتوای ویدئوییِ موردعلاقۀ خود رو تماشا می کنن.

البته احتیاجی به گفتن نیس و خودتون بهتر می دونین؛ چندین دهه س مردم دیگه زمان زیادی صرف تماشای برنامه های تلویزیون نمی کنن. اما از اونجایی که سال هاست امکان ضبط کردن برنامه ها هست، خیلی از مردم مخاطبان انبوه برنامه های تلویزیونی می تونن برنامۀ موردعلاقۀ خود رو روی دی ایشون دی یا حافظه های ذخیره سازی به صورت ضبط شده تماشا کنن.

از طرف دیگه، تازگیا تماشای همیشگی و ماراتن گونه نه فقط به یکی از کارای اصلی مردم تبدیل شده، بلکه دلیل شده که بعضی از سرگرمیا براساس همین سطح از چیزای مورد علاقه مردم شکل بگیرن.

با اینحال، فرقی نمی کنه که عمر خود رو پای تماشای ماراتن گونۀ محتوای ویدئویی گذاشته باشین یا تازگیا اینجور اعتیادی پیدا کرده باشین! مهم اینه که برنامه ها و سریال هایی وجود دارن که خیلی زود می تونن بین مخاطبان نفوذ کنن و به اولین انتخابا تبدیل شن.

۱. بازی تاج وتخت (Game Of Thrones)
سریالای خارجی بازی تاج و تخت

بی صبرانه، هفته به هفته واسه تماشای قسمتای جدید یا سال به سال واسه عرضۀ فصل جدیدی از یه سریال انتظار کشیده اید؟! این یعنی تماشای اون سریال واقعا ارزشش رو داره. بازی «تاج و تخت» یا «گیم آو ترونز»، از اون دست سریال های خارجی ایه با داستان شوکه کننده و فانتزی اش شما رو معتاد خودش می کنه.

بازی تاج وتخت از شبکۀ HBO پخش می شد و ساختۀ دیوید بنیاف و دی بی وایسه. این سریال درام براساس مجموعه کتاب پرفروش «ترانۀ یخ و آتیش» با داستانای فانتزی اش نوشتۀ جرج آر. آر. مارتین ساخته شده. در سریال بازی تاج وتخت تماشاگر ترکیبی هنرمندانه از دسیسهای سیاسی، فتنها و فریب کاریای سلطنتی و یه فانتزی آخرالزمانی هستیم. مجموعۀ این موضوعات خوب به شکل یه سریال تلویزیونی جذاب نشون داده می شن.

شبکه HBO با تموم قدرت و با هزینۀ سرسام بیاری از سریال بازی تاج وتخت پشتیبانی می کنه. همین پشتیبانی باعث شده این سریال شاید جذاب ترین برنامه ای باشه که روی آنتن رفته و تونسته توجه خیلیا رو جلب کنه.

این سریال شما رو در دنیای خود غرق می کنه، دنیایی که در اون هر لحظه امکان وقوع هر اتفاقی هست؛ هرکدوم از شخصیتا ممکنه از بین برن و تک تک سکانسای خشن و تغییرات یهویی داستان شما رو واسه دیدن ادامۀ ماجرا کنجکاوتر می کنن.

Game of Thrones یکی از بهترین سریالای خارجی فهرست ماست. این سریال تا الان جوایز بسیاری دریافت کرده. پیشنهاد می کنیم اونو تماشا کنین!

۲. فصل اول سریال کارآگاه حقیقی (True Detective)
سریالای خارجی کارآگاه حقیقی

خوب پیزولاتو و کری فوکوناگا مجموعه ای عجیب و رمزآلود خلق کردن که بینندگانش، بیشتر از چیزی که فکر کنین، پیگیرِ پیدا کردن قاتل هستن. سریال «کارآگاه حقیقی» یکی از بهترین سریال های خارجی پیشنهادی ماست. ماجرای فصل اول این سریال، دربارۀ دو مأمور پلیس با بازی متیو مک کانهی و وودی هارلسونه که در لوئیزینا به دنبال قاتلی زنجیره ای هستن.

داستان فصل اول سریال کارآگاه حقیقی، علاوه بر نمایش جنایتای وحشتناکی که «پادشاه زردپوش» مرتکب شده، تمرکز زیادی روی رابطۀ پیچیدۀ میان دو شخصیت پلیس داستان داره.

۳. چیزای عجیب (Stranger Things)
سریالای خارجی چیزای عجیب

یکی دیگه از بهترین سریالای خارجی که در این فهرست تقدیم حضورتون می کنیم، سریال «چیزای عجیب» است. این سریال یکی از بهترین نمونه هاییه که خوب تونسته مرزهای میان سریال تلویزیونی و فیلم رو نابود کنه. این سریال به روشنی در سبک سریالای سنتی تلویزیونه و شما رو مجبور می کنه ساعتا واسه تماشای اون پای تلویزیون بشینین.

البته، وجود سریال چیزای عجیب، بیشتر از اینکه به شکل برنامه ای تلویزیونی باشه، در فرمت فیلم ساخته شده. این موضوع رو نه فقط در تعداد قسمتای کم اون، بلکه در ساختار سریال هم میشه دید.

بازیگران و ماجراها به جای اینکه به شکل اپیزودهای جداگونه اجرای نقش کنن، بیشتر در هر قسمت به شکل بخشی از داستان کلی دیده می شن. این سریال جذاب به شکلی شما رو مسحور خود می کنه که گویی به جای تماشای چندین برنامۀ تلویزیونی به طور همزمان، یه رمان عالی رو تو یه روز خوندنین.

در واقع، مت و راس دافر این مجموعه رو طوری ساخته ان که هر فصل از اون، بیشتر از اینکه سریال تلویزیونی باشه، فیلم بلنده. همین موضوع دلیل شده که این سریال رو وارد فهرست مون کنیم؛ اثری جذاب و درگیرکننده که ساعتا واسه تماشای اون وقت صرف می کنین.

حتی اگه با تماشای قسمت پایانی، سوالای بی جواب زیادی تو ذهن ما بمونه و مانند پایان فیلمای اصغر فرهادی، باز باشه، بازم هرکدوم از دو فصل اول این سریال، ارزش ساعتا زمان واسه تماشای همیشگی رو داره.

۴. برکینگ بد (Breaking Bad)
سریالای خارجی برکینگ بد

دربارۀ ترجمۀ فارسی نام سریال «برکینگ بد» اختلاف هست. بعضی اونو «افسارگسیخته»، یه سریای دیگه «ازراه به درشده» و بعضی هم «قانون شکن» ترجمه کردن. به هر حال، ما این سریال درام آمریکایی رو همون برکینگ بد خطاب می کنیم.

برکینگ بد یکی از بهترین سریالای خارجی فهرست ماست. وینس گیلیگان و پیتر گولد، اثری تلویزیونی خلق کردن که در زمینۀ ماراتنای عاطفی، فصلی طلایی از سریال های تلویزیونی رو میسازه. سریال برکینگ بد اثری نورانی در روایت یه داستان بلنده. سریالیه که در لحظات حساس، برخلاف تصور شما که فکر می کنین می تونین همه چیز رو حدس بزنین، راه داستان رو تغییر میده. کارگردان هیچ وقت از این هول و هراسی نداره که واسه نمایش رفتارای نفرت انگیز انسانی پا رو بالاتر از تصور شما بزاره.

در این سریال، «والتر وایت»، با بازی برایان کرانستون، آموزگار درس شیمی در یکی از دبیرستانای آمریکا هستش. داستان این سریال از جایی شروع می شه که اون بعد از اینکه می فهمه سرطان ریه داره، با همراهی گروهی از هم سن وسالا و دانش آموز قدیمی خود شروع به تولید و پخش شیشه می کنه.

برکینگ بد یکی از بهترین سریالای خارجیه که می تونین واسه تماشای اون، کارای دیگه خود رو لغو کنین! در هر قسمت روایتی بی مشکل از ماجرا شکل میگیره و بخشی از یه ماجرای بزرگتر معلوم می شه. تموم فکروذکر شما تا آخر ماجرا درگیر میشه و هنگام تماشای هرکدوم از شخصیتای اصلی و فرعی داستان و لحظات مجازات این سریال درام، نفس تون در سینه حبس می شه.

۵. بافی، قاتل خون آشاما (Buffy the Vampire Slayer)
سریالای خارجی بافی قاتل خون آشاما

«بافی، قاتل خون آشاما» سریال بعدی ماست که در بین بهترین سریالای خارجی این فهرست قرار میگیره. جاس ویدون با مجموعۀ تلویزیونی خود به شکل درامی جوون پسند، دوباره تونسته این ژانر تلویزیونی رو بر سر زبونا بندازه.

ماجرای این سریال از جایی شروع می شه که هیولاهای بزرگ و شاید در بعضی مواقع، کوچیک باید بر خون آشام کُشایی پیروز شدن که در فیلم به اونا «کُشنده » می گن. ۲۰ سال بعد، بافی با شور و اشتیاق خود تلاش می کنه گروهی از شخصیتای موردعلاقه اش به نام «گروه ممتاز» رو دور هم جمع کنه که از دوستان باوفای اون در دوران دبیرستان هستن.

بافی آخرین بازمانده از کشنده هاست که باید در برابر خون آشاما و دیوها ایستادگی کنه. جلوه های ویژۀ این سریال و سبک روایتگری اش باعث شده با اثری پرکشش روبه رو باشیم که باید ساعتا پای اون زمان بذاریم.

۶. توئین پیکس (Twin Peaks)
سریالای خارجی تویین پیکس

یکی دیگه از بهترین سریالای خارجی که می خوایم به شما معرفی کنیم، مجموعۀ جذاب «توئین پیکس» است. پخش اونو شبکۀ نتفلکیس برعهده داشته. این ساختۀ دیوید لینچ و مارک فراست رو مجلۀ «تایم» جزء صد سریال برتر تاریخ انتخاب کرده. این سریال سبکی سنتی و قدیمی داره و طرفداران آثار سوررئال دیوید لینچ رو راضی می کنه.

نکتۀ قابل توجه دربارۀ سریال توئین پیکس اینه که دو فصل اول این مجموعه سالای ۱۹۹۰ و ۱۹۹۱ میلادی پخش شد، ولی به شکل عجیبی، فصل سوم اون بعد از ۲۵ سال انتظار، سال ۲۰۱۷ در اختیار مخاطبان قرار گرفت!

شاید توئین پیکس یکی از بهترین آثار لینچ نباشه ولی بی دودلی، خاص ترین اثر اونه. در داستان این سریال، چند مأمور FBI واسه کار روی پروندۀ قتلی وارد شهری فرضی به نام توئین پیکس در آمریکا می شن. ماجراهایی که در این مورد پیش میاد، شما رو لحظه به لحظه درگیر خود می کنه. تماشای ماراتن گونۀ این سریال تا حدی لذت بخشه که بخواین واسه تماشای فصل بعدی اون ۲۵ سال صبر کنین!

۷. ناوبر فضایی گالاکتیکا (Battlestar Galactica)
عنوان بعدی از بهترین سریالای خارجی، مربوط به مجموعه ای تخیلیه که سبکی علمی ـ جنگی داره. سریال «ناوبر فضایی گالاکتیکا» رو رونالد دی. مور و گلن لارسن ساخته ان و پخش اون برعهدۀ سایت Hulu بوده. این سریال سال ۲۰۰۹ به اتمام رسید. با اینحال، سبک اون بازم منبع ساخت سریالای تلویزیونی علمی ـ تخیلی با چاشنی سیاسته.

این مجموعه رو اولین بار گلن لارسن در سال ۱۹۷۸ میلادی ساخت. بعدا در سال ۲۰۰۳ یه سریال دوقسمتی و در ادامه، ۷۵ قسمت از اون تولید شد.

البته در فصلای پایانی، داستان کش دار می شه. با تبدیل شدن ماجرای حضور در کهکشون به خلق یه افسانه، تماشاگر مشکلاتی هستیم. بعضی وقتا هم سؤالاتی که تو ذهن مخاطب ایجاد شده، بی جواب می مونه. با اینحال، سریال ناوبر فضایی گالاکتیکا اون قدر ظرفیتای خاص داره که ساعتا شما رو پای تلویزیون می نشاند.

داستان این سریال مربوط به بازماندگان یه جنگ هسته ایه که در یکی از سیاره های دورافتاده ساکن ان. با وقوع اتفاقاتی ناخواسته، این افراد باید در جست وجوی محلی جدید باشن.

۸. آرچر (Archer)
سریالای خارجی آرچر

سریال «آرچر» یکی از سریالای متفاوت فهرست ماست! کمتر پیش میاد که برنامه ای تلویزیونی ۷ فصل ادامه داشته باشه و بازم جذاب، عجیب، سرگرم کننده و اعتیادآور بمونه. این سریال ساختۀ آدام ریده. فرق آرچر با بقیه عناوین فهرست ما اینه که در سبک انیمیشن و FX ساخته شده. همین موضوع مخاطبان زیادی رو جذب کرده.

باوجود اینکه در هر فصل و قسمت درگیر داستانای مختلفی میشیم، ولی از همون اول تمرکز اصلی سریال روی یه داستان بلنده که تموم فصلا رو پوشش میده. ماجراهای معماگونۀ هر قسمت و داستان پرکشش هر فصل باعث شده سریال آرچر سرگرمی اعتیادآوری باشه!

۹. وست ورلد (دنیای غرب) (Westworld)
سریالای خارجی وست ورلد

مطمئنا سریال «وست ورلد» یا «دنیای غرب» یکی از بهترین سریالای خارجی ایه که در فهرست ما جای داره. فصل دوم این سریال جذاب و دیدنی الان در حال نمایشه و مخاطبان زیادی به صورت جدی این مجموعه رو دنبال می کنن.

ساخت این سریال علمی ـ تخیلی برعهدۀ جاناتان نولان و لیزا جوی بوده. وست ورلد از شبکۀ HBO پخش می شه و فصل دوم اونم مانند فصل اولش ۱۰ قسمت داره. شخصیتای این مجموعه در شهری فرضی به سبک وسترن و غرب وحشی در آمریکا زندگی می کنن. کلا ساکنان این شهر «میزبان» نامیده می شن. میزبانا آدمای مصنوعی هستن. آدمای واقعی ای که در ازای پرداخت هزینه به اونا ملحق می شن، «مهمون» نام دارن.

با پخش هر قسمت از این سریال، چه در فصل اول چه در فصل دوم، هفته به هفته تیکه ای از داستان پازل گونۀ وست ورلد کامل می شه. خیلی از مخاطبان این سریال گفتن که هر قسمت رو بیشتر از یه بار تماشا می کنن تا جزئیات بیشتری بفهمن.

سریال دنیای غرب رو باید ترکیبی هنرمندانه از مجموعۀ فانتزی و تخیل بدونیم. ماجراهای پیچیده و درگیرکنندۀ اون حتی اجازۀ پلک زدن و نفس کشیدن به شما نمی ده!

۱۰. اجتماع (Community)
سریالای خارجی اجتماع

به نظر می رسه بعد از پخش ۶ فصل جذاب و دیدنی از سریال کمدی «کامیونیتی»، ماجراهای این مجموعه به پایان رسیده باشه؛ با اینحال، هنوزم خیلی از مخاطبان منتظر ارائۀ فصل جدید این سریال هستن. سریال کمدی «اجتماع» یکی از بهترین سریالای خارجی در ژانر کمدیه. پیشنهاد می کنیم اونو تماشا کنین!

این سریال کمدیِ ساختۀ دن هارمون در طول فصلای مختلفش فرازونشیبایی داره. با اینحال، یکی از متفاوت ترین کمدیای تلویزیونی بوده. سریال اجتماع داستانای مختلفی رو شامل میشه که ساعتا مخاطب رو جذب خود می کنه. شعار فیلم ۶ Seasons and a Movie (۶ فصل و یه فیلم) است. این نشون میده که همۀ فصلا جذاب و کامل بودن.

داستان سریال کامیونیتی دربارۀ گروه پژوهشیِ هفت نفره ایه که به دلایل جور واجور از کالجی به نام Greendale سر در آورده ان. هرکدوم از این هفت نفر نمایندۀ قشری از جامعه هستن که داستانای این سریال هم دربارۀ اونا اتفاق می افته.

۱۱. فصل اول سریال برادچرچ (Broadchurch)
سریالای خارجی broaadchurch

گم شدن پسر بچه ای کوچیک در شهری آروم و ساحلی در انگلستان و بعد از اون، اعلام خبر مرگ اون شروع سریالی جنایی معمایی به نام «برادچرچ» است. تموم دهات نشینان منطقۀ زندگی خود رو واسه پیدا کردن پسربچه و قاتل اون زیرورو می کنن. در حالی که آخرسر جنازۀ پسربچه کنار ساحل پیدا می شه، به نظر می رسه همه چیز به شکلی صحنه سازی شده که مرگ اون تصادفی به نظر برسه.

با رسانه ای شدن مرگ پسر بچۀ ۱۱ ساله و حضور دو کارآگاهِ نام آشنا در ادامۀ داستان، سریال برادچرچ آبستن حوادث جدیدی می شه. این مجموعه با موضوعات پرکشش و پرتعلیق خود، در فهرست بهترین سریال های خارجی قرار میگیره و می تونه شما رو ساعتا درگیر خود کنه.

۱۲. ریک و مورتی (Rick and Morty)
سریالای خارجی ریک و مورتی

دربارۀ سریال انیمیشنی «ریک و مورتی» حرف وحدیث زیاده و موافقان و مخالفان خودشو داره. موافقان و طرفداران این اثر اونو مجموعه ای سرگرم کننده شامل لحظات خوشحال کننده و باحال و ناب می دونن که فصل به فصل ادامه پیدا می کنه.

در طرف مقابل، مخالفان این مجموعه میگن موضوعات این سریال و قسمتای جور واجور هر فصل، اتحاد لازم رو نداره و تموم ماجرا درگیرکننده نیس.

اما هرچه باشه این سریال به دلایل جور واجور در بین بهترین سریالای خارجی جای میگیره و باید از جنبه های جور واجور به اون توجه کرد. شاید در لایۀ خارجی سریال ریک و مورتی نشونه هایی از طنز و سرگرمی به چشم بخوره؛ با اینحال، در هر قسمت نیم ساعت ای از این سریال، موضوعات درگیرکننده و جذابی در لایه های داخلی هست که باعث می شه ساعتا براش زمان بذارین.

۱۳. یتیم مشکی (Orphan Black)
سریالای خارجی یتیم مشکی

یکی دیگه از بهترین سریالای خارجی که ارزش ساعتا زمان گذاشتن داره، سریال «یتیم مشکی»، محصول آمازون پرایمه. این اثر علمی ـ تخیلی جذاب مجموعه ای کانادایی به کارگردانی جون فاسته. اگه بخوایم به صورت کلی دربارۀ موضوع این سریال صحبت کنیم، باید بگیم ماجرای اصلی این مجموعه دربارۀ مثل سازیه.

خیلی مهم نیس که پلانای ضبط شده چقدر جذاب هستن یا چند کلون به داستان اصلی اضافه می شه؛ مهم کارکرد و بازی خیره کنندۀ تاتیانا ماسلانی در نقش عضو چندگانۀ «Clone Club» است که هر نگاهی رو عاشق خود می کنه.

اون به زیبایی در نقش افراد مختلفی چون آلیسون، کوسیما، سارا، هلنا، راشل و افراد دیگه بازی می کنه؛ به صورتی که از هرکدوم یه شخصیت جدید ارائه میده. بی دودلی سریال یتیم مشکی یکی از بهترین آثار علمی ـ تخیلی دنباله داره که شاید بعد از تماشای اون نتونین شخصیت اصلی داستان رو تشخیص بدین!

۱۴. مارسلا (Marcella)
سریالای خارجی مارسلا

سریال «مارسلا» شاید مجموعه ای فوق العاده نباشه، ولی سرعت روایت داستان و رمزورازی که در اون جریان داره، باعث می شه بعضی نواقص سریال رو ندیده بگیرین و ساعتا واسه تماشای اون زمان بذارین.

یکی از نقاط خوب یا بد سریالای نفس گیر و جذاب اینه که تلاش می کنن تمرکز بیننده روی جزئیات هر قسمت رو کم رنگ کنن تا اون به درگیری با داستان اصلی بپردازه. سریال مارسلا یکی از بهترین سریالای خارجی فهرست ماست که با بازی خیره کننده و خارق العادۀ اونا فریل همراه شده.

داستان مربوط به کارآگاهی به نام مارسلاه که مشکلات شخصی و خانوادگی اون باعث شده بنیان خونواده اش از هم گسسته شه. مارسلا ازنظر رفتاری هم دچار مشکل شده و همیشه بداخلاق و عصبانیه. همین موضوعات در کنار درگیری اون با پرونده ای پیچیده باعث می شه ماجراهای این سریال رقم بخوره.

۱۵. فیوچراما (Futurama)
سریالای خارجی فیوچراما

«فیوچراما» یکی دیگه از سریالای انیمیشنی جذابیه که در فهرست بهترین سریالای خارجی قرار میگیره. به نظر می رسه مخاطبان از اینکه زمان زیادی صرف تماشای یه انیمیشن سریالی کنن تا نیم ساعت پای یه سریال کمدی بشینن بیشتر احساس رضایت دارن.

این موضوع خوب در مورد فیوچراما درسته. هر فصل شامل چندین قسمته که انگار ماجراهای تازه ای در اون اتفاق می افته و بیننده رو درگیر خود می کنه؛ انیمیشنی تخیلی و شدیدا سرگرم کننده که دنیایی خیالی همراه با شخصیتای بامزه و منحصربه فرد رو به مخاطب معرفی می کنه. اما چیزی که باعث شده جذابیت سریال فیوچراما دوبرابر شه، قدرت شخصیتای اصلی داستانه که به نظر می رسه خوب به اونا پرداخته شده.

۱۶. کیمی اشمیت شکست ناپذیر (Unbreakable Kimmy Schmidt)
سریالای خارجی کیمی اشمیت شکست ناپذیر – بهترین سریالای خارجی دنیا

«کیمی اشمیت شکست ناپذیر» نام طولانی یکی از سریالای جذاب نتفلیکسه که در قسمتای جور واجور باعث می شه چشم از صفحۀ تلویزیون بر ندارین. این کمدی دیدنی رو رابرت کارلاک و تینا فِی ساخته ان. شاید موضوعات مطرح شده در اون، در نگاه اول خنده دار به نظر برسن، ولی با کمی دقت به واقعیت پشت اونا پی می برید.

داستانای این سریال بسیار جذاب و سریع روایت می شه. حتی اگه ۵، ۶ یا ۷ قسمت از اونو یه باره تماشا کنین، متوجه گذشت زمان نمی شین.

۱۷. درۀ خوشحالی (Happy Valley)
سریالای خارجی دره خوشحالی – بهترین سریالای خارجی دنیا

حتما سریالای معمایی و جنایی زیادی رو تا امروز دیدین که نظر شما رو جلب کردن. سریال «درۀ خوشحالی» یکی از بهترین سریال های خارجیه. شاید این سریال در بین عناوین جنایی منحصربه فرد نباشه، ولی اگه تماشای اونو در برنامۀ خود بذارین پشیمون نمی شین.

ماجرای این سریال در یکی از مناطق فقیرنشین انگلستان اتفاق می افته. پلیس وظیفه شناسی به نام کاترین کاوود با بازی سارا لنکشایر، بعد از خودکشی دخترش، پسر اونو بزرگ کرده. نوۀ کاترین حاصل رابطۀ حروم مادرش با زندانی ای به نام رویسه. با آزاد شدن اون، کاترین تلاش می کنه رویس نزدیک نوه اش نشه.

۱۸. دختر سخن چین (Gossip Girl)
سریالای خارجی دختر سخن چین – بهترین سریالای خارجی دنیا

«دختر سخن چین» نام یکی از بهترین سریالای خارجیه که طرفداران زیادی داره. این درام جذاب نشون دهنده داستان نوجوانان و جوونایی از محله های بالای شهر و مرفه نشین نیویورکه که بسیار شیک پوش، دلسوز، همگام با مد روز و جذاب ان.

ماجراهای این سریال جذاب با اقتباس از کتابی با همین نام در ۶ فصل تولید و پخش شد که تونست نظر مخاطبان زیادی رو جلب کنه. سریال دختر سخن چین دربارۀ دو دختر حریف به نام سرنا و بلیره. این دو اول همیشه با هم کل کل دارن ولی در ادامۀ داستان به بهترین دوستان همدیگه تبدیل می شن. ماجرا از جایی شروع می شه که دختری مرموز و نامعلوم همه اتفاقات اتفاق افتاده در بین دانشجویان رو بدون این دست اون دست کردن منتشر می کنه.

۱۹. بال غربی (The West Wing)
سریالای خارجی بال غربی – بهترین سریالای خارجی دنیا

شاید سریالایی که دهۀ ۹۰ میلادی و اوایل سال ۲۰۰۰ به نمایش درآمدند، خیلی مانند سریالای امروزی فرصت نمایش ماراتن گونه رو نداشتن. ولی سریال «بال غربی» کمی فرق داره؛ حتی در همون زمان جزء سریالایی بود که حاضر بودین ساعتا واسه اون زمان بذارین.

این سریال درام سیاسی محصول شبکه NBC بود که در ۷ فصل به نمایش درآمد و جوایز زیادی هم گرفت. ماجرای این سریال دربارۀ یکی از رؤسای جمهور آمریکا و کابینۀ اونه.

۲۰. خانۀ پوشالی (House of Cards)
سریالای خارجی خونه پوشالی – بهترین سریالای خارجی دنیا

سریال «خانۀ پوشالی» یکی از بهترین سریالای خارجیه. تولید این سریال برعهدۀ نتفلکیس بوده. این سریال ۶۵ قسمت داره. شاید بشه سریال خانۀ پوشالی رو جزء اولین سریالایی دونست که مخاطبان زیادی واسه تماشای اون ساعتا وقت می گذاشتن. این سریال جوایز خیلی از اونِ خود کرده و نقش آفرین اصلی اون کوین اسپیسیه.

کارگردانی قسمتای اول به یکی از فیلم سازان تراز اول آمریکا یعنی دیوید فینچر سپرده شده بود تا بتونه خوب خط اصلی داستان رو هدایت کنه. ماجرای این فیلم دربارۀ انتخاباته. ماجرای یکی از نمایندگان به نام فرانک آندروود رو روایت می کنه که با سنگدلی می خواد رشد کنه.

۲۱. شنود (The Wire)
سریالای خارجی شنود – بهترین سریالای خارجی دنیا

آخرین سریال در لیست بهترین سریالای خارجی، واقعا یکی از بهترین هاست. سریال «شنود» هر چیزی که واسه میخکوب کردن تون پای تلویزیون نیاز دارین رو یه جا در خود داره. درام جنایی و خلافکارانه ای با داستانی جذاب و خیره کننده در کنار بازیای بی مشکل، همه و همه دست به دست هم میدن تا بینندگان همیشه منتظر قسمت و فصل جدید این مجموعه باشن.

سریال شنود در ۵ فصل و ۶۰ قسمت در شهر بالتیمور روایت می شه که کم کم شما رو با داستان همراه می کنه. ماجرا دربارۀ گروه های گنگستری و پخش کنندگان مواد مخدره. نکتۀ باحال دربارۀ نویسندۀ این سریال (دیوید سایمون) اینه که خودش چند سال در بالتیمور، مأمور پلیس بوده.