واسه خوشحال بودن…

خیلی از ما فکر می کنیم، واسه خوشحال بودن در هر لحظه از زندگی خود باید عادتا و روال معمولی مون رو تغییر بدیم یا حساب بانکی پرپولی داشته باشیم. موضوع اصلی این نیس که ما در زندگی خود دلایل کافی واسه خوشحال بودن نداریم، داستان اصلی اون هستش که یاد بگیریم چیجوری از زندگی لذت ببریم؟ این موضوع یه مهارته و آموختن اون مانند هر مهارت دیگری به تمرین و موندگاری نیاز داره. الان، همهٔ اون چیزی که واسه لذت بردن از زندگی لازمه، در اختیار بیشتر ما قرار داره و اصلی ترین موضوع واسه لذت بردن از زندگی، روش اولویت بندی ماست. حالا بیایید به سوالِ «چیجوری از زندگی لذت ببریم؟» این طور جواب بدیم: واسه لذت بردن از زندگی باید توانایی اولویت بندی کارا رو براساس اندازه اهمیت اونا به دست بیار.

۲۰ روش واسه اینکه همیشه خوشحال باشین
چیجوری خوشحال باشیم و خوشحال زندگی کنیم
۱۱ عادت آدمایی که واقعا احساس خوشحالی می کنن
چیجوری از زندگی لذت ببریم؟
خیلی از افراد، همیشه به دنبال راه هایی واسه لذت بردن از زندگی و داشتن احساس خوشحالی هستن. ما در این مقاله می خوایم دربارهٔ ۲۵ راه ساده واسه بیشتر لذت بردن از زندگی، صحبت کنیم. پس واسه لذت بردن از زندگی، باید از همین امروز شروع کنیم و زمان رو از کفمون نره.

۱. روی خودمون تمرکز کنیم
چیجوری خوشحال باشیم و چیجوری از زندگی لذت ببریم؟

ما همیشه در برابر پیشنهادا و نظرات بقیه قرار داریم. بقیه همیشه به انتقال تجربیات و نظرات خود و تأکید بر درست بودن اونا علاقه مند هستن. البته در آخر، همه تصمیمات و عواقب انتخاب هامون رو دوشٔ خودمون میشه. پس باید روی خودمون تمرکز کنیم و بهترین مسیرها رو واسه پیش بردن اهداف مون انتخاب کنیم.

۲. وقتی رو به استراحت اختصاص بدیم
در زمانای رقابت برانگیز زندگی، بهتره وقتی رو به استراحت شخصی اختصاص بدیم. استراحت، بهترین و مؤثرترین کار واسه برگشت به خود و بازیابی دوبارهٔ انرژیای ازدست رفته.

۳. از اخبار دوری کنیم
چیجوری خوشحال باشیم – با دوری از اخبار در زندگی لذت ببریم

افتادن در تله اخبار بسیار آسونه و تحت اثر درامای عمومی قرار گرفتن، از اونم راحت تره. بهتره مطمئن باشیم اگه اخبار رو پیگیری نکنیم، بازم از مهم ترین رویدادها بی خبر نخوایم موند. پس بهتره با وقت گذاشتن روی اخبار جور واجور، انرژی و زمان مهم خود رو بیشتر از اینا تلف نکنیم و واسه موارد مهم تر و تأثیرگذارتری وقت صرف کنیم.

۴. ارتباطات مثبت خود رو گسترش بدیم
واسه لذت بردن از زندگی، می تونیم وقتی رو به ایجاد روابط مثبت با همسر، خونواده و دوستای خود اختصاص بدیم. باید آدمایی رو پیدا کنیم که باعث ارتقای زندگی ما می شن و انرژی خودمون رو روی ایجاد رابطه با این افراد متمرکز کنیم.

۵. با افراد جدید ملاقات کنیم
چیجوری از زندگی لذت ببریم؟ چیجوری خوشحال باشیم؟ ملاقت با افراد جدید

وقتی می خوایم به سوال «چیجوری خوشحال باشیم و چیجوری از زندگی لذت ببریم» جواب بدیم، در قدم اول باید به آسون ترین و در دسترس ترین راه ها واسه لذت بردن از زندگی فکر کنیم. زندگی در جمع، یکی از نیازای اساسی انسانه. پس ملاقات و آشنایی با افراد جدید، باعث بهتر شدن روحیه آدم می شه. وقتی با افراد جدید ملاقات می کنیم، نیاز ما واسه حضور در جامعه برطرف می شه و با ایده ها و دیدگاه های جدید آشنا میشیم.

۶. مکانای جدید رو کشف کنیم
واسه آشنایی بیشتر با فرهنگای جور واجور دنیا و کسب تجربه های جور واجور، می تونیم به مکانای جدید سفر کنیم و درباره فرهنگ سرزمینای جدید اطلاعات به دست بیاریم.

۷. آرزوهای خود رو به شکل فهرستی بنویسین
وقتی که تو ذهن خود، واسه رسیدن به هدفی برنامه ریزی می کنیم، قصد سفر به مکانی رو داریم، ایدهٔ خرید کالایی رو تو ذهن مون می پرورانیم و یا می خوایم شرایط خاصی رو واسه روزای آیندهٔ خود فرآهم کنیم، بهتره فهرستی جفت و جور کنیم و تموم این موارد رو به این فهرست اضافه کنیم. داشتن لیستی از آرزوها و رویاها به ما کمک می کنه تا هیچ وقت اونا رو یادمون نره و همیشه واسه رسیدن به اونا تلاش کنیم. تلاش واسه رسیدن به رویاها، باعث لذت بردن از زندگی می شه.

۸. به دنبال تحقق آرزوهامون باشیم
باید به خودمون تعهد بدیم که هر سال تعدادی از آرزوهای فهرست خود رو به انجام برسونیم. اینطوری احساس می کنیم که رویاهایمون به آخرسر رسیدن و در مرحله آرزو باقی نمونده ان. انجام این کار اثر زیادی بر لذت بردن از زندگی داره.

۹. پول خود رو واسه کسب تجربیات جدید خرج کنیم
کسب تجربیات جدید، خاطرات منحصربه فردی واسه ما می سازه و به زندگی مون معنا می بخشه. با نگه داشتن دارایی هامون و ترس از خرج کردن اونا، فرصت کسب تجربیات و لذتای جدید رو از دست می دیم.

۱۰. لوازم به دردنخور خود رو دور بندازیم
شلوغی و درهم برهمیای فیزیکی، یکی از عوامل ایجاد مشکلات روحیه. باید دور و بر خود رو از لوازم اضافی خلوت کنیم و وسایل به دردنخور خود رو دور بندازیم. این کار باعث احساس آرامش ما می شه.

۱۱. وقتی رو به تشکر و سپاسگزاری اختصاص بدیم
چیجوری خوشحال باشیم؟ شکرگزاری و سپاسگزاری

بهتره هر روز سه دلیلی رو که باعث خوشحالی و رضایتِ خاطر ما می شن، در دفترچه ای بنویسیم و به خاطر اون، از خدا سپاسگزاری کنیم. احساس تشکر به ما کمک می کنه، هر روز بیشتر از گذشته روی داشته های خود تمرکز کنیم و واسه اونا خوشحال باشیم.

۱۲. دلایل اتلاف وقت خود رو بررسی کنیم
شاید واسه شمام پیش بیاد که در آخر یه روز، از سریع گذشتن زمان تعجب کرده باشین و هیچ کدوم از کاراتون پیش نرفته باشه. واسه اینکه با این شرایط مواجه نشیم، بهتره روی وقت گذرانیای خود حساس باشیم. با بررسی زمانایی که در طول روز به هر کاری اختصاص دادیم، می تونیم بدونیم که بیشتر اوقات ما در طول هفته صرف چه فعالیتی شده. وقتی که دربارهٔ وقت گذرانیای خود خبردار شیم، بهتر می تونیم واسه وقت هامون برنامه ریزی کنیم.

۱۳. انتخابای خود رو آگاهانه انجام بدیم
هیچکی در زندگی، اون قدر عمر نداره که هر چیزی رو خودش تجربه کنه و زندگی رو دقیقا اون طوری بسازه که دلش می خواد. پس بهتره واسه انجام کارا و بهترین انتخابا، آگاهانه و دقیق تصمیم بگیریم. مسئولیت زندگی هرکی به طور کامل برعهده خودشه، پس واسه ایجاد بهترین شرایط، باید در انتخاب هر موضوعی دقیق و بدونیم.

۱۴. واسه پیشرفت فردی خود تلاش کنیم
هر قدر خودآگاه تر باشیم و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشیم، رضایت داخلی بیشتری داریم. مطالعه کتاب هایی که موضوعات متنوعی دارن، به ما کمک می کنه تا خود رو بیشتر بشناسیم و در جهت پیشرفت فردی قدم ورداریم.

۱۵. به یاد داشته باشیم که هر احساسی گذراست
اصلی ترین موضوع واسه فهم چگونگیِ لذت بردن از زندگی، پذیرش این واقعیته که باور کنیم، هیچکی در همه زمانا ۱۰۰٪ خوشحال نیس. در زمانای پرچالش زندگی، باید به یاد داشته باشیم، زندگی پر از بالا و پایین و ناهمواریه و همهٔ احساسات گذرا هستن.

۱۶. موفقیتامون رو جشن بگیریم
چیجوری خوشحال باشیم؟ موفقیت خود رو جشن بگیریم

تو یه جامعهٔ هدف محور رفتن از گامی به قدم بالاتر و موفقیت تو یه راه بسیار آسونه، اما بیشتر هیچکی مزهٔ موفقیت رو نمی چشد. واسه داشتن انگیزه و لذت بردن از زندگی، باید واسه موفقیتای خود جشن بگیریم؛ هر چند اون موفقیتا کوچیک باشن. در زندگی نباید فقط روی به نتیجه رسیدن تمرکز کنیم، بلکه بهتره به لذت بردن از راه فکر کنیم.

۱۷. از کوچیک ترین اتفاقات و لحظات معمولی هم لذت ببریم
حتما نباید اتفاقات خاصی بیفته که ما احساس خوشحالی داشته باشیم و از زندگی لذت ببریم. همه لحظه های زندگی ناب هستن و اگه با نگاهی متفاوت به اونا نگاه کنیم، از روشن ترین لحظه ها هم حال می کنیم.

۱۸. ذهن آگاهی رو تمرین کنیم
وقتی احساسات خود رو بشناسیم و از چگونگی اتفاقات دور و بر مون بدونیم، راه مؤثری واسه بیرون کردن نگرانیا و استرسا از ذهن خود پیدا کردیم. این کار باعث می شه، به زندگی واقعی برگردیم و خوشحالی رو در زندگی حقیقی خودمون تجربه کنیم. با یادگیری و تمرین ذهن آگاهی می تونیم احساس بهتری در زندگی داشته باشیم.

۱۹. بیرون از خونه به گشت وگذار بپردازیم
چیجوری خوشحال باشیم؟ بیرون بریم و از زندگی لذت ببریم

واسه خوب شدن حال و احوال مون، می تونیم از خونه بیرون بزنیم و وزش نسیم و تابش نور خورشید روی پوست خود رو احساس کنیم. هوای تازه به بازیابی روحیه ما کمک می کنه و با تابش آفتاب، پوست مون ویتامین D کافی جذب می کنه.

۲۰. نظر خود رو به روشنی مطرح کنیم
وقتی که از گفتن افکار و عقاید خود هول و هراس داریم و نمی تونیم نظر خود رو دربارهٔ مسائل جور واجور بگیم، یعنی به خودمون اعتماد نداریم. صحبت کردن دربارهٔ افکار، عقاید و خواسته هامون شاید در قدم اول ناراحت کننده باشه، اما در دراز مدت باعث لذت ما از زندگی می شه.

۲۱. لحظات خوش رو ثبت کنیم
واسه داشتن احساسات خوش، می تونیم عکسای قدیمی، مجلات محبوب و نقاشیای دوران جور واجور زندگی خود رو ثبت و نگهداری کنیم. این کار خاطرات و لحظات خوب رو تو ذهن مون زنده می کنه و باعث ایجاد شادی داخلی می شه.

۲۲. فعال باشیم
انجام تمرینات و حرکات ورزشی روزانه باعث آزاد شدن اندورفین در بدن ما و باعث کاهش دردهای بدن به طور طبیعی می شه. تمرینات فیزیکی هم اینکه باعث کاهش بروز استرس در بدن مون می شه.

۲۳. یادگیری رو ادامه بدیم
با یادگیری چیجوری خوشحال باشیم و چیجوری از زندگی لذت ببریم؟

داشتن هدف و اختصاص وقت واسه کشف موضوعات جدید، باعث داشتن احساس خوب می شه و ما رو به طور مؤثر سرگرم می کنه. به هرحال هیچ وقت نمی دونیم دنبال کردن چیزای مورد علاقه و کشف چیزای جدید ما رو به کدوم سمت وسو می بره.

۲۴. مهربانی رو تمرین کنیم
وقتی می تونیم با بقیه مهربون باشیم، که در اول یاد بگیریم با خودمون مهربون باشیم. حتی در سخت ترین شرایط، مهربون بودن و بخشندگی، باعث احساس مورد پسندِ فرد می شه.

۲۵. فعالیتای داوطلبانه و آدم دوستانه بکنیم
چیجوری خوشحال باشیم؟ فعالیتای داوطلبانه

حضور در فعالیتای داوطلبانه و آدم دوستانه، به زندگی ما معنا میده. بعضی فعالیتای داوطلبانه، هر چند که باحال و هیجان انگیز نباشن، اما بازم باعث ایجاد احساسی باحالی در ما می شن و همین موضوع به ما کمک می کنه تا هر چی بیشتر از زندگی خود لذت ببریم.